Kolejna rozprawa o spam

W minionym tygodniu odbyła się kolejna rozprawa w procesie prezesa Centrum Promocji Informatyki o przesyłanie niezamówionych informacji handlowych. Sąd uznał go za niewinnego zarzucanym czynom. Jednocześnie do wydziału grodzkiego napłynął wniosek o ukaranie podwładnej prezesa, zatrudnionej na umowę zlecenie Anny K. – podał serwis Polspam.com.

Przypomnijmy, że prezes CPI został pozwany do sądu za przesyłanie spamu w postaci ofert swoich szkoleń. Podczas poprzedniej rozprawy obwiniony wyraził żal co do zaistniałej sytuacji i podkreślił, że dystrybucją niezamówionych informacji zajmowała się w firmie Anna K. – 23-letnia studentka. Tym samym sąd zdecydował się powołać ją na kolejną rozprawę, która miała miejsce 26 listopada. Podczas zeznań okazało się, że wysyłanie spamu zalecił prezes CPI, natomiast nie wskazywał adresów odbiorców.

Sąd orzekł, że w świetle materiału dowodowego obwiniony zostaje uznany niewinnym. W uzasadnieniu sąd podał, że znamiona przedmiotowe czynu nie zostały wyczerpane. Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz również:

  • Twitter codziennie usuwa ponad milion kont spamowych
  • Opłata reprograficzna to kolejny zły pomysł

Jednocześnie do sądu wpłynął wniosek o ukaranie Anny K. o przesyłanie niezamówionych informacji handlowych.

Więcej szczegółów dotyczących rozprawy z 26 listopada:

http://polspam.com/cpi-relacja.html

Informacje o poprzedniej rozprawie:

http://www.internetstandard.pl/news/60863.html

Artykuł o tym, jak powstrzymać spamera:

http://www.internetstandard.com.pl/news/60717.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200