Kolejki po akcje Gadu-Gadu

Sukces emisji sprawił, że spółka nie będzie miała problemów z finansowaniem przyszłych projektów. Musi tylko sensownie wydać pozyskane na GPW pieniądze.

We wtorek 20 lutego zakończył się proces przydziału akcji w ofercie publicznej Gadu-Gadu SA - operatora najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego. W ramach zapisów prowadzonych od 2 do 12 lutego stopa redukcji w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 98,86%. W transzy dla inwestorów instytucjonalnych zapisy przyjmowane były jedynie w oparciu o imienne zaproszenia.

Gadu Gadu zaoferowało 3,425 mln papierów w transzy inwestorów instytucjonalnych (w tym 500 tys. akcji należących do Warsaw Equity Holding oraz 125 tys. akcji Łukasza Fołtyna). W transzy dla inwestorów indywidualnych było 908.611 akcji. Cenę emisyjna akcji wyznaczono na 21 zł.

Środki z emisji (ponad 75 mln zł) firma chce przeznaczyć m.in. na rozbudowę infrastruktury. Kilka milionów pochłonie ponadto rozwój biznesowej wersji komunikatora i zawiązane z nim usługi. Najwięcej - bo blisko 40 mln zł chce wydać na przejęcia innych podmiotów (portale tematyczne, społecznościowe, dostawcy treści multimedialnych). Znaczną część środków pochłonie także przygotowanie do uruchomienia usług komórkowych jako wirtualny operator. Gadu Gadu podpisało już porozumienie w sprawie MVNO z jednym z operatorów GSM. Spółka szykuje tez ekspansję zagraniczną. Więcej na ten temat w materiale Gadu Gadu rusza na Ukrainę.

Giełdowy debiut Gadu Gadu nastąpi 23 lutego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200