Kodak na arenie PC

Kodak Eastman przedstawił w sierpniu br. całą gamę programów umożliwiających edytowanie i zarządzanie obrazami przechowywanymi na dyskach optycznych typu CD.

Kodak Eastman przedstawił w sierpniu br. całą gamę programów umożliwiających edytowanie i zarządzanie obrazami przechowywanymi na dyskach optycznych typu CD. Są to: Kodak PhotoEdge pozwalający na wykonywanie poprawek i polepszanie jakości zdjęć (kontrast, kolor, ostrość) w komputerze, Kodak Shoebox tworzący bazę danych z możliwością przeglądania zbiorów zdjęć o różnych formatach, plików audio i teledysków QuickTime, Kodak Photo CD Acces pozwalający na obróbkę zdjęć np. powiększanie obrazów (zoom) czy obrót. Uproszczona wersja Shoebox o nazwie Kodak Browser będzie dołączona do każdego zbioru zdjęć na dyskach CD wydanych przez Kodaka.

Zapowiedziano wydanie 4 dysków optycznych z materiałami przeznaczonymi do wykorzystania w fotografii profesjonalnej, multimedialnych prezentacjach, tworzeniu katalogów sprzedaży czy zastosowaniach medycznych. Photoedge kosztuje 140 USD, Shoebox 400 USD (dostępny pod koniec roku), Photo CD Acces 40 USD. Są to wersje pracujące pod kontrolą Windows jak i na Macintoshach.

Wszystkie te programy uzupełniają bądź mogą współpracować niezależnie z większym pakietem Kodak Renaissance, oferowanym od marca br. początkowo jako Atex Renaissance. Najnowsza wersja tego programu, przeznaczonego dla komputerów Mac, będzie kosztowała 700 USD. Jest to program łączący możliwości redagowania i łamania stron, wkomponowywania ilustracji i zdjęć, używający formatów TIFF, EPSF i PICT oraz kolorystyki CMYK.


TOP 200