Klub CIO w październiku: prawdziwy bilans cyfryzacji

Spotkanie Klubu CIO 16 października poświęcimy próbie zbilansowania cyfryzacji – odsłaniając także jej cienie, porażki i błędy. W kontrze do cyfrowej propagandy sukcesu omówmy otwarcie porażki, pomyłki, potknięcia.

Temat zgłoszony przez Ryszarda Bryłę, CIO PKP Energetyka, laureata Diamentu CIO 2019 jest atrakcyjny i zarazem niełatwy do realizacji. Często trudno zachęcić do opowiadania o sukcesach ale o klęskach? Podyskutować o typowych i nietypowych scenariuszach cyfrowej porażki warto jednak, aby poszukać sposobu na zapobieżenie im w przyszłości.

Zachęcam serdecznie do udziału i dyskusji 16 października, Klub CIO spotyka się w The Heart Warsaw, od 15:30 czekamy z kawą, program 16 - 18, spotkanie zakończy kolacja. Zapraszam do potwierdzenia udziału jeszcze dzisiaj poprzez stronę spotkania.

Jacek Chmiel, CTO IT Kontrakt, pokusi się o sformułowanie przepisu na porażkę w cyfryzacji. Przy czym podzieli się ważna obserwacją: modelowe cyfrowe porażki chętnie się propagują ze względu na bezkrytyczne i nieracjonalne podejście do samej cyfryzacji. Jacek Chmiel na warsztat weźmie m.in. zjawisko beta culture i zmienną „viable” w podejściu Minimum Viable Product. Inny przepis na porażkę to „samo-uberyzacja”. Planuje także zwrócić uwagę na delikatną kwestię: kto definiuje kryteria sukcesu cyfrowej transformacji. Ale w podsumowaniu co ważniejsze – pokusi się także o sformułowanie „szczepionki” – jak uniknąć cyfrowej porażki albo zminimalizować jej prawdopodobieństwo...

Zobacz również:

  • Polskie firmy planują kontynuować ekspansję pomimo obaw o sytuację gospodarczą
  • Oracle wprowadza Sovereign Cloud Regions dla Unii Europejskiej

Jest jeszcze jeden motyw przewodni klęski każdego przedsięwzięcia technologicznego, informatycznego, obecny na długo zanim na horyzoncie pojawiła się era cyfrowa. Jakub Jagielak, dyrektor ds. rozwoju cyberbezpieczeństwa w Atende opowie, w jaki sposób szczególnie w kontekście cyfrowej transformacji brak strategicznego podejścia do bezpieczeństwa jest przepisem na spektakularną porażkę. Cyfryzacja potęguje znaczenie cyberbezpieczeństwa i cyber-zagrożeń. Zaproponuje także dyskusję nad nowym sposobem funkcjonowania firmowego bezpieczeństwa – aby klęski uniknąć.

W podsumowaniu spotkania będziemy dyskutować tytułowe Porażki, pomyłki, potknięcia - prawdziwy bilans cyfryzacji: Kto będzie robił bilans cyfryzacji? Jak potknięcia traktować edukacyjnie i nie dopuścić do ich rozwinięcia się w klęskę? Jak przekuć przegrana bitwę w zwycięską wojnę? Jakie są typowe i nietypowe błędy w transformacji cyfrowej?

Współmoderatorami tej dyskusji będą Tomasz Matuła i Jacek Chmiel a punktem odniesienia będą m.in. dotychczasowe wyniki badania CIO Insight o źródłach i konsekwencjach porażek w cyfryzacji.

Do zobaczenia w Klubie!

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200