Klub CIO w październiku: prawdziwy bilans cyfryzacji

Spotkanie Klubu CIO 16 października poświęcimy próbie zbilansowania cyfryzacji – odsłaniając także jej cienie, porażki i błędy. W kontrze do cyfrowej propagandy sukcesu omówmy otwarcie porażki, pomyłki, potknięcia.

Temat zgłoszony przez Ryszarda Bryłę, CIO PKP Energetyka, laureata Diamentu CIO 2019 jest atrakcyjny i zarazem niełatwy do realizacji. Często trudno zachęcić do opowiadania o sukcesach ale o klęskach? Podyskutować o typowych i nietypowych scenariuszach cyfrowej porażki warto jednak, aby poszukać sposobu na zapobieżenie im w przyszłości.

Zachęcam serdecznie do udziału i dyskusji 16 października, Klub CIO spotyka się w The Heart Warsaw, od 15:30 czekamy z kawą, program 16 - 18, spotkanie zakończy kolacja. Zapraszam do potwierdzenia udziału jeszcze dzisiaj poprzez stronę spotkania.

Jacek Chmiel, CTO IT Kontrakt, pokusi się o sformułowanie przepisu na porażkę w cyfryzacji. Przy czym podzieli się ważna obserwacją: modelowe cyfrowe porażki chętnie się propagują ze względu na bezkrytyczne i nieracjonalne podejście do samej cyfryzacji. Jacek Chmiel na warsztat weźmie m.in. zjawisko beta culture i zmienną „viable” w podejściu Minimum Viable Product. Inny przepis na porażkę to „samo-uberyzacja”. Planuje także zwrócić uwagę na delikatną kwestię: kto definiuje kryteria sukcesu cyfrowej transformacji. Ale w podsumowaniu co ważniejsze – pokusi się także o sformułowanie „szczepionki” – jak uniknąć cyfrowej porażki albo zminimalizować jej prawdopodobieństwo...

Zobacz również:

Jest jeszcze jeden motyw przewodni klęski każdego przedsięwzięcia technologicznego, informatycznego, obecny na długo zanim na horyzoncie pojawiła się era cyfrowa. Jakub Jagielak, dyrektor ds. rozwoju cyberbezpieczeństwa w Atende opowie, w jaki sposób szczególnie w kontekście cyfrowej transformacji brak strategicznego podejścia do bezpieczeństwa jest przepisem na spektakularną porażkę. Cyfryzacja potęguje znaczenie cyberbezpieczeństwa i cyber-zagrożeń. Zaproponuje także dyskusję nad nowym sposobem funkcjonowania firmowego bezpieczeństwa – aby klęski uniknąć.

W podsumowaniu spotkania będziemy dyskutować tytułowe Porażki, pomyłki, potknięcia - prawdziwy bilans cyfryzacji: Kto będzie robił bilans cyfryzacji? Jak potknięcia traktować edukacyjnie i nie dopuścić do ich rozwinięcia się w klęskę? Jak przekuć przegrana bitwę w zwycięską wojnę? Jakie są typowe i nietypowe błędy w transformacji cyfrowej?

Współmoderatorami tej dyskusji będą Tomasz Matuła i Jacek Chmiel a punktem odniesienia będą m.in. dotychczasowe wyniki badania CIO Insight o źródłach i konsekwencjach porażek w cyfryzacji.

Do zobaczenia w Klubie!

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200