Kłopotliwa poprawka bezpieczeństwa dla systemu Windows 10

Microsoft rozesłał wczoraj do użytkowników systemu Windows 10 (wersja Technical Preview) zaskakującą wiadomość. Poprosił ich na witrynie Twitter o to, aby przed zainstalowaniem jednej z najnowszych, grudniowych poprawek bezpieczeństwa, odinstalowali na komputerze pakiet Office.

Powodem jest to, że instalator poprawki wchodzi nieraz w konflikt z systemem Windows 10 wersja kompilacji Build 9879 (udostępnionym użytkownikom miesiąc temu), wtedy jeśli na komputerze zainstalowany jest pakiet Office. Użytkownicy powinni więc odinstalować pakiet Ofice, zainstalować poprawkę i następnie ponownie zainstalować Office.

Chodzi o poprawkę oznaczoną numerem KB3022827. Już po rozesłaniu ostrzeżenia firma poinformowała użytkowników, że mogą jednak próbować instalować poprawkę nie usuwając wcześniej z komputera pakiet Office, gdyż nieraz operacja taka kończy się powodzeniem. Kilku użytkowników potwierdziło zresztą od razu, że rzeczywiście udało im się zainstalować tę poprawkę w ten sposób. Można więc próbować gdyż jak zapewnia Microsoft, niczym się wtedy nie ryzykuje.

Zobacz również:

  • Poprawki błędów od Apple - iOS/iPadOS i visionOS zaktualizowane
  • Microsoft Surface Pro debiutuje z procesorem ARM i wyświetlaczem OLED

Microsoft udostępnił użytkownikom wczoraj ogółem siedem poprawek bezpieczeństwa, z których tylko jedna jest przeznaczona dla użytkowników komputerów z zainstalowanym systemem Windows 10 Technical Preview. Pozostałe poprawki likwidują dziury znajdujące się we wcześniejszych wersjach systemu Windows oraz w takich aplikacjach, jak IE, Office, SharePoint oraz Exchange.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200