Klient sieciowy

Fujitsu Siemens Computers wprowadza nową linię klientów sieciowych ($thin clients$) o nazwie Futro do zastosowań w przetwarzaniu danych.

Nowe modele uproszczonych klientów sieciowych zaprojektowano pod kątem współpracy z aplikacjami działającymi na serwerze, które służą np. do wprowadzania danych lub zapytań do baz danych. Produkty z linii Futro mają prostszą konstrukcję i rozszerzony zestaw funkcji. Urządzenia łączą w sobie cechy komputera PC i terminala. Pozwalają korzystać z aplikacji Windows dzięki protokołom ICA (Independent Computer Architecture) lub RDP (Remote Desktop Protocol).

Prostszy terminal Futro B100 waży 700 g i mieści się w niewielkiej obudowie PicoTower (186x67x168 mm). Urządzenie jest wyposażone w funkcje oszczędzania energii, charakteryzuje się niską emisją ciepła, a brak wentylatora zapewnia cichą pracę. Na przedniej ściance obudowy znajdują się gniazda klawiatury i myszy oraz dwa złącza USB. Futro B100 działa pod kontrolą wbudowanego systemu Linux.

Zobacz również:

  • Powstała nowa koalicja, która zajmie się tematem bezpieczeństwa sieci komputerowych

Drugi model - Futro D100 - może być używany do różnorodnych zastosowań, np. w charakterze terminala sieciowego opartego na Javie. Po wyposażeniu systemu w dysk twardy i stacje zewnętrzne można przekształcić go w komputer PC. Futro D100 można zamówić w wersji z wbudowanym systemem Linux, z dyskiem twardym i Windows XP Embedded, lub z pełnym systemem operacyjnym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200