Klawisz "Copilot" ma pojawić się na klawiaturach pecetów

Microsoft i jego partnerzy produkujący pecety planują dodać klawisz "Copilot" do klawiatur komputerów. Celem jest możliwość łatwego i intuicyjnego uruchomienia funkcji sztucznej inteligencji Copilot Microsoft. Ma to także zapobiec wykorzystywaniu rozwiązań konkurencji.

Fot. Microsoft

Producenci komputerów PC planują zastąpienie jednego z istniejących przycisków na klawiaturze, po prawej stronie spacji komputera PC, klawiszem, który uruchomi Copilota na polecenie. (Obecnie można zamiast tego użyć skrótu Win + C).

„Dziś jesteśmy podekscytowani, że możemy zrobić kolejny znaczący krok naprzód i wprowadzić klawisz Copilot do komputerów z systemem Windows 11. W nowym roku zapoczątkujemy znaczącą zmianę w kierunku bardziej spersonaliowanej i inteligentnej przyszłości, w której sztuczna inteligencja zostanie płynnie wpleciona w system Windows, od systemu, przez krzem, po sprzęt. To nie tylko uprości korzystanie z komputerów, ale także je wzmocni, czyniąc rok 2024 rokiem AI PC” – napisał na blogu Microsoft Yusuf Mehdi, Executive Vice President, Consumer Chief Marketing Officer.

Zobacz również:

  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów
  • Patronus tworzy narzędzie diagnostyczne do wychwytywania błędów genAI
  • AI a DC - oto jest wyzwanie

Jak podkreślił Yusuf Megdi, wprowadzenie klawisza Copilot oznacza pierwszą znaczącą zmianę w klawiaturze komputera z systemem Windows od prawie trzech dekad. „Wierzymy, że umożliwi to ludziom łatwiejsze uczestnictwo w transformacji AI. Klawisz Copilot dołącza do klawisza Windows jako podstawowa część klawiatury komputera PC, a po naciśnięciu nowy klawisz wywoła funkcję Copilot w systemie Windows, aby ułatwić korzystanie z Copilota na co dzień. Prawie 30 lat temu wprowadziliśmy klawisz Windows do klawiatury PC, który umożliwił ludziom na całym świecie interakcję z systemem Windows. Postrzegamy to jako kolejny moment transformacji w naszej podróży z systemem Windows, w którym Copilot będzie punktem wejścia do świata sztucznej inteligencji na PC” - dodał.

Nowy klawisz ma być dostępny w wielu komputerach z systemem Windows 11 wyprodukowanych przez partnerów Microsoft. Megdi zapowiada, że rozwiązanie będzie dostępne od końca lutego, także na nowych urządzeniach Surface.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200