Kino domowe z Sharpem

Koncern wprowadzi w czerwcu na polski rynek dwa nowe projektory - modele PGA10S i PGA10X. Zdaniem producenta, atrakcyjna cena i niskie koszty eksploatacji czynią z nich idealne rozwiązanie dla zestawów kina domowego oraz placówek edukacyjnych.

Kino domowe z Sharpem
Projektor Sharp PGA10S generuje obraz o jasności 1500 ANSI lumenów i współczynniku kontrastu 400:1. Dla modelu PGA10X te wartości wynoszą odpowiednio 1300 ANSI lm i 450:1. Zastosowany w modelu PGA10S panel LCD posiada rzeczywistą rozdzielczość SVGA (800x600), rozdzielczość natywna Sharpa PGA10X to XGA (1024x768 pikseli). Dzięki inteligentnym algorytmom kompresji projektory mogą też prezentować obrazy w wyższych rozdzielczościach, a także w kinowym formacie 16:9. Projektory są również zgodne z sygnałem HDTV. W nowych modelach Sharpa zastosowano bardzo wydajny układ optyczny – obraz o przekątnej 100 cali można uzyskać ustawiając projektor w odległości zaledwie 3,2 metra od ekranu.

Projektory umożliwiają cyfrową korekcję efektu trapezowego, a zmiana wszystkich parametrów dokonuje się z poziomu menu ekranowego. Jednak, jak twierdzi producent, w większości sytuacji korzystanie z niego nie jest konieczne - zaawansowana funkcja ARA (Auto Response Adjust) automatycznie synchronizuje ustawienia projektora (zegar, fazę, odchylenia poziome i pionowe) z podłączonym sygnałem. Projektory Sharp PGA10S i PGA10X zostały też wyposażone w podstawowe funkcje ułatwiające prowadzenie prezentacji, jak np. zamrożenie obrazu czy powiększenie jego fragmentu. Przed nieautoryzowanym dostępem sprzęt można chronić za pomocą hasła.

Dla użytkowania projektorów w warunkach domowych niebagatelną rolę odgrywają koszty eksploatacji. Zywotność lampy w trybie standardowym to 3 tys. godzin. Po przełączeniu sprzętu w tryb ekonomiczny żywotność wzrasta do poziomu 4,5 tys. godzin. Nowe modele wyróżniają się także cichą pracą (35 dB, w trybie ekonomicznym – zaledwie 31 dB). Sugerowana przez producenta cena detaliczna netto to 7999 PLN dla modelu PGA10S i 9999 PLN dla PGA10X.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200