Kinect - 10 mln sztuk trafiło do sklepów

Microsoft poinformował, że do sklepów trafiło już ponad 10 milionów najnowszego kontrolera - Kinect. Do sprzedaży dotarła też, taka sama liczba gier obsługujących Kinecta. Urządzenie znalazło się dzięki temu w księdze rekordów Guinnessa.

Firma Microsoft ostro pracuje nad zwiększeniem (i tak już dużej) sprzedaży najnowszego kontrolera do Xboxa o nazwie Kinect. Niespełna pół roku po premierze, na półki sklepowe trafiło już ponad 10 milionów sztuk Kinecta.

Duża liczba kontrolerów trafiających do sklepów jest wynikiem dużego zainteresowania nowym produktem. Do 31 grudnia 2010 roku sprzedało się go bowiem ok. 8 mln. Pierwsze dwa miesiące obecności Kinecta na rynku były nadzwyczaj udane. Od 4 listopada 2010 roku do 3 stycznia 2011 roku ze sklepów znikały średnio 133.333 sztuki dziennie. Stał się on w ten sposób najszybciej sprzedającym się elektronicznym urządzeniem w historii i trafił do księgi rekordów Guinnessa.

Zobacz również:

  • Przegapione technologie 2021. Co świetnie się sprawdza i nie jest wystarczająco popularne?

Microsoft cały czas wprowadza nowe gry, które obsługiwane przez Kinecta. Ostatnie z nich to Sesame Street: Once Upon a Monster oraz The Gunstringer.

Urządzenie Kinect przeznaczone jest do konsoli Xbox 360, umożliwia sterowanie grami poprzez wykorzystanie ruchów własnego ciała. Produkt odczytuje a następnie przenosi ruchy gracza na ekran telewizora w czasie rzeczywistym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200