Kieszonkowy komputer HP

Na polskim rynku dostępny już jest naręczny komputer HP 620LX z Windows CE 2.0.

Na polskim rynku dostępny już jest naręczny komputer HP 620LX z Windows CE 2.0.

Dostępny od niedawna na polskim rynku przenośny komputer klasy palmtop - HP 620LX - ma wymiary i wagę porównywalną z telefonem komórkowym i dzięki zasilaniu bateryjnemu może pracować praktycznie w każdym miejscu. W odróżnieniu od większości notebooków, jest to urządzenie naprawdę przenośne - można je z łatwością schować do kieszeni ubrania, a wbudowane oprogramowanie pozwala na korzystanie z podstawowych aplikacji biurowych, takich jak arkusz kalkulacyjny, edytor tekstu i terminarz.

Po rozłożeniu HP 620LX wygląda jak mininotebook. Komputer wyposażono w kolorowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 640 x 240 pikseli (256 kolorów), 64-klawiszową klawiaturę i plastikowe piórko do uruchamiania aplikacji przez dotknięcie odpowiednich ikon na ekranie. Od mininotebooków różni go głównie brak dysku i uproszczony w porównaniu do Windows 95 system operacyjny Windows CE 2.0, przechowywany w 10 MB ROM komputera. Również w pamięci stałej zawarty jest zestaw praktycznych aplikacji - Pocket Word, Pocket Excel, Internet Explorer, Pocket PowerPoint i Pocket Outlook - są to uproszczone wersje odpowiednich programów dla Windows 95. Ponadto komputer zawiera gniazdo PC Card Type II, zminiaturyzowane gniazdo łącza szeregowego wraz z kabelkiem i port do niewielkiej stacji dokowania, zawierającej standardowy interfejs szeregowy.

HP 620LX jest wyposażony w procesor Hitachi SH, 16 MB RAM, a także mikrofon, głośniczek i interfejs IrDA do zdalnej komunikacji w paśmie podczerwieni. Dodatkowo dostępne są niewielki zasilacz sieciowy i dysk CD-ROM z oprogramowaniem do obsługi urządzenia - m.in. synchronizacji i wymiany danych z komputerami PC (program MobileDevice). HP 620LX jest zasilany przez zestaw akumulatorów litowych, które umożliwiają ciągłą pracę przez ok. 6 godz.

Firma Glen, dystrybutor komputerów HP 620LX, dostarcza wraz z nimi program ArtSKey v3.0, opracowany specjalnie dla komputerów palmtop pracujących pod kontrolą Windows CE 2.0. ArtSKey v3.0 przystosowuje aplikacje do pracy w języku polskim. Pozwala na wprowadzanie polskich liter z klawiatury, umożliwia stosowanie polskich nazw dni i miesięcy, a także korzystanie z symboli polskiej waluty przez Pocket Excel.

Dla użytkowników, którzy nie muszą korzystać w podróży z pełnych możliwości komputera, HP 620LX jest bardzo atrakcyjną ofertą. Jedyną wadą komputera jest stosunkowo wysoka cena.

--------------------------------------------------------------------------------

Komputer naręczny HP 620LX

Producent: Hewlett-Packard,http://www.hp.com/handheld

Dystrybutor: Glen, 30-114 Kraków, ul. Kościuszki 43, tel. (+12) 422 64 00, fax (+12) 422 05 99

e-mail: [email protected]

Cena: 4100 zł + VAT

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200