Kierunek na początkujących

Cabletron Systems zamierza przekształcić się z producenta sprzętu sieciowego w firmę inwestującą w małych, dobrze rokujących producentów.

Cabletron Systems zamierza przekształcić się z producenta sprzętu sieciowego w firmę inwestującą w małych, dobrze rokujących producentów.

Zapowiedziane przez Cabletron Systems w ubiegłym miesiącu wydzielenie 4 niezależnych spółek sieciowych (pisaliśmy o tym w CW 9/2000) było pierwszym działaniem w kierunku całkowitego przeistoczenia firmy. Prezes Piyush Patel zapowiedział, że Cabletron będzie teraz "mecenasem" początkujących małych firm informatycznych. Cab-letron zamierza zainwestować 2 mld USD w przejęcia producentów oferujących ciekawe rozwiązania technologiczne.

"Cabletron stanie się firmą podobną do CMGI, która - inwestując w małe firmy - pomaga im rozwinąć się, odnosząc korzyści na ich rosnącej wartości" - zapewnia Piyush Patel.

Ekosystem

Cabletron obecnie ma udziały w ok. 20 firmach i zapowiada, że wkrótce podwoi tę liczbę. Zamierza oferować im nie tylko pieniądze, ale również możliwość kontaktu z własnymi klientami, kanałami sprzedaży i korzystania z potencjału marketingowego.

Zainicjowany przez Cabletron program Ecosystem ma na celu stworzenie warunków, dzięki którym małe spółki, w które zainwestuje firma, będą mogły współpracować marketingowo, biznesowo i technologicznie - integrując własne rozwiązania.

Przynależność do programu Cabletron Ecosystem nie oznaczałaby jednak, że firmy nie mogą oferować rozwiązań konkurencji. Program ma pełnić rolę wspomagającą rozwój każdej z firm, ale decyzje biznesowe mają być podejmowane niezależnie w każdej z nich.

W ciągu kilku najbliższych lat Cablet-ron zamierza zainwestować w firmy rozwijające rozwiązania komunikacji bezprzewodowej, Voice over IP, przełączania w sieciach optycznych, a także w 5 i 7 warstwie sieciowej. Ponadto niezależnie planuje inwestowanie w producentów rozwijających produkty wspomagające platformę zarządzania Spectrum.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200