Kemp wprowadza do narzędzi “load balancer” technologię Network Telemetry

Firma Kemp (specjalizująca się w produktach Application Delivery Control) ogłosiła, że wszystkie produkowane przez nią rozwiązania równoważące obciążenia (narzędzia typu „load balancer”) wspierają mechanizm eksportu informacji o ruchu aplikacji, co pozwala uzyskać pełny przegląd stanu i wydajności sieci dla dostarczanych usług.

Telemetria

Jest to możliwe dzięki statystykom Network Telemetry (telemetria sieci oparta o IPFIX) i wizualizacji, jaką zapewnia Kemp Flowmon Collector. Dlatego klienci mogą teraz identyfikować przyczynę powstających problemów, rozstrzygając czy spowodowane zostały przez aplikacje, czy też mają źródło w działaniu sieci. Obejmuje to też szczegółowe informacje diagnostyczne, umożliwiające wykrywanie i reakcję na problemy na wczesnym etapie, zanim spowodują utrudnienia czy przestoje w dostawie usługi.

Sercem rozszerzonej telemetrii sieciowej jest dodanie do narzędzi równoważących obciążenia linii LoadMaster rozwiązania Flowmon NetFlow/IPFIX Exporter do load balancerów. Pozwala to tym narzędziom zbierać dane telemetryczne o całym ruchu sieciowym, który przechodzi przez urządzenia LoadMaster, a następnie eksportować je do Kemp Flowmon Collector celem dokonania analizy i wizualizacji.

Zobacz również:

  • Chiny budują kosmiczną sieć telekomunikacyjną

Dodatkowo do pełnego zestawu funkcjonalności NPMD (Network Performance Monitoring and Diagnostics) Kemp Flowmon Collector dostarcza narzędzia wykrywania i reagowania na zdarzenia w sieci, wykrywając zagrożenia zero-day, wykonując automatyczną analizę pakietów i analizę wydajności aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200