Kawalkada nowych produktów HP

Ostatnia konferencja prasowa HP w Miami, poprowadzona przez szefową koncernu, Carly Fiorinę, zaowocowała zaprezentowaniem kawalkady nowych produktów, które już wkrótce trafią na sklepowe półki.

Kawalkada nowych produktów HP

40-calowy, plazmowy telewizor HP

Gamę produktów otwierają telewizory plazmowe oraz LCD, które stanowić mają konkurencję dla produktów Gatewaya oraz Della. Już jesienią na rynku pojawią się dwa modele tych urządzeń od HP: 26-calowy LC2640N (wyceniany na 2499 USD) oraz 40-calowy LC3040N (w cenie 2999 USD). Oba modele telewizorów LCD posiadają podwójne tunery NTSC przeznaczone do funkcji 'picture-in-picture' i charakteryzują się rozdzielczością obrazu 1280 x 768 pikseli. Do telewizyjnej ekipy dołączyć mają na jesieni także dwa, 42-calowe odbiorniki plazmowe: HP PL4245N (1024 x 768 pikseli, przygotowany do obioru HDTV, kontrast 3000:1 w cenie 4999 USD) oraz HP PE4240N (852 x 480 pikseli przygotowany do odbioru EDTV, w cenie 2999 USD). Obie plazmy posiadają obsługę łączności DVI-D z HDCP.

Kawalkada nowych produktów HP

Projektor HP EP9010

Na entuzjastów domowego kina czekać będzie ponadto domowy projektor HP EP9010, z odtwarzaczem DVD i wbudowanymi głośnikami. Urządzenie wykorzystuje technologię DLP autorstwa Texas Instruments, która zapewnia lepszej jakości obraz. Żywotność lampy wynosi 4000 godzin, zaś sam projektor jest stosunkowo cichy (34 decybele). Cena domowego projektora HP EP9010 oraz termin premiery nie zostały jeszcze ostatecznie ustalone.

Zobacz również:

  • HP – oferta wsparcia środowiska pracy w jednym miejscu
  • Nowe drukarki MFP Sharp - tanie i wydajne drukowanie dla MŚP
Kawalkada nowych produktów HP

Wielofunkcyjny Photosmart 2710

Zdecydowanie najwięcej nowości produktowych HP znalazło się w segmencie urządzeń drukujących i wielofunkcyjnych, przeznaczonych do różnych zastosowań. Wielofunkcyjny Photosmart 2710 (399 USD) to połączenie faksu, kopiarki, skanera i drukarki, z możliwością bezprzewodowego drukowania z wykorzystaniem standardu IEEE 802.11g. Opcjonalnie model ten może być zaopatrzony w moduł Bluetooth. Photosmart 2710, który znajdzie się w sprzedaży w październiku posiada kolorowy wyświetlacz LCD do podglądu drukowanych fotografii, obsługuje standard PictBridge (bezpośrednia komunikacja z aparatem cyfrowym), a ponadto może drukować zdjęcia z kart pamięci.

Kawalkada nowych produktów HP

Drukarka HP Photosmart 8450

Pomimo, iż kolejny z modeli - Photosmart 8450 - nie posiada modułu skanera, faksu oraz kopiowania, wykorzystuje aż 8 pojemników z tuszem, zapewniających możliwie najwyższą jakość wydruku. Może być wykorzystywana w sieci, posiada moduł drukowania z kart pamięci i jest kompatybilna z PictBridge. Tu również do dyspozycji mamy wbudowany wyświetlacz LCD, z opcją dokonywania niewielkich poprawek zdjęć (kadrowanie, usuwanie efektu czerwonych oczu). Photosmart 8450 znajdzie się na sklepowych półkach w połowie września i kosztować ma 299 USD.

Kawalkada nowych produktów HP

Mobilna HP Photosmart 375

Ciekawą propozycją dla bardziej 'mobilnych' użytkowników może być kompaktowy Photosmart 375. Drukarka opcjonalnie może być zasilana z własnej baterii lub przy pomocy odpowiedniego adaptera podłączona do samochodowej zapalniczki. Nie zabrakło portów do odczytywania danych z kart pamięci, obsługi standardu PictBridge oraz kolorowego wyświetlacza LCD. Na kompaktowy model Photosmart 375 trzeba będzie poczekać do połowy września, a zapłacimy za niego 199 USD.

Kawalkada nowych produktów HP

Pojemniki z tuszem z serii Vivera

Poszerzoną ofertę HP zamyka nowa linia pojemników z tuszem o nazwie Vivera. Zdaniem przedstawicieli koncernu, niezależne testy wykazały niezwykłe wysoką trwałość oraz wytrzymałość wydruków wykonanych z wykorzystaniem nowego tuszu. Pojemniki z tuszem Vivera (HP 95, HP 96, HP 97, HP 99, HP 100) kosztować mają od 20 do 35 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200