Kaspersky Lab oferuje platformę zapewniającą bezpieczeństwo elektronicznym transakcjom finansowym

Firma zaprezentowała podczas zakończonego niedawno kongresu Mobile World platformę, która gwarantuje bezpieczeństwo finansowym transakcjom elektronicznym realizowanym przy pomocy komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Rozwiązanie nosi nazwę Fraud Prevention Platform i zostało opracowane z myślą o bankach oraz firmach prowadzących biznesy e-commerce (handel elektroniczny).

Fraud Prevention Platform oferuje szereg wyspecjalizowanych narzędzi, które zapewniają bezpieczeństwo transakcjom elektronicznym wykonywanym w trybie online. Platforma wspiera wiele systemów operacyjnych i może obsługiwać całą gamę urządzeń. Oprogramowanie można też zainstalować na serwerze, gdzie monitoruje transakcje i w przypadku odnotowania aktywności, która budzi podejrzenie, generuje alarm i informuje o tym zdarzeniu administratora systemu IT. Zadanie to realizuje moduł Clientless Engine, który sprawdza w czasie rzeczywistym informacje o płatnościach i urządzeniach, na którym są one realizowane.

Oprogramowanie można instalować na komputerach PC, tabletach i smartfonach. Mogą to być komputery z systemem Microsoft Windows oraz Apple OS X, jak również urządzenia mobilne z systemem Google Android i Apple iOS. Wszystkie takie aplikacje mają wspólną nazwę Kaspersky Fraud Prevention for Endpointsi i każda z nich została zaprojektowana pod kątem określonego systemu operacyjnego.

Banki oraz instytucje finansowe mają natomiast do dyspozycji komponent serwerowy platformy (noszący nazwę Kaspersky Clientless Engine) i pakiet SDK, którego mogą użyć do skonfigurowania swojego własnego systemu bezpieczeństwa i zintegrowania go z inną podobną platformą, jeśli taka w danej organizacji funkcjonuje.

Krajobraz nowych zagrożeń będzie jednym z tematów konferencji SEMAFOR 2014, która odbędzie się w dniach 27-28 marca 2014r.

Kaspersky Lab oferuje platformę  zapewniającą bezpieczeństwo elektronicznym transakcjom finansowym

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200