Kaseta LTO Ultrium 3

TDK informuje, że w listopadzie w jej ofercie pojawią się kasety z taśmą magnetyczną formatu LTO (Linear Tape-Open) Ultrium 3. Na kasecie można zapisać 400 GB nieskompresowanych danych, które są transferowane z szybkością 80 MB/s.

Kaseta LTO Ultrium 3
Znana jest cena kasety na rynku japońskim - 232 USD. Taśma magnetyczna znajdująca się w kasecie ma szerokość 12,65 mm, a dane są zapisywane na 704 ścieżkach. TDK informuje, że jeden błąd zdarza się w przypadku kasety LTO Ultrium 3 raz na 25 tys. prób zapisu/czytania danych. TDK przygotowuje kasetę LTO Ultrium 3 do jednokrotnego zapisu danych, nie podając jednak daty, kiedy produkt pojawi się na rynku.

Kasetę LTO Ultrium 3 wprowadziła do swojej oferty w październiku firma Certance. Cena tego produktu - 147 USD.

Kaseta będzie pierwszym produktem w swojej klasie, który zostanie poddany testom certyfikacyjnym prowadzonym przez niezależną organizację CVE (Compliance Verification Entity). Jest to organizacja sprawująca pieczę nad standardem LTO.

Standard LTO jest wspierany przez konsorcjum LTO, do którego należy szereg firm zainteresowanych rozwiązaniami dla pamięci taśmowych, w tym: Certance, HP, IBM, Sony, TDK, Imation, Maxell i FujiFilm. Nośnik LTO jest traktowany jako "super taśma", która stawi czoła takim formatom, jak: SDLT (Super Digital Linear Tape; format wspierany przez Quantum) i S-AIT (Super Advanced Intelligent Tape; format wspierany przez Sony).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200