Karty kredytowe przyszłości

Są cienkie, wodoszczelne, prawie niezniszczalne i naszpikowane elektroniką. Karty kredytowe przyszłości już są rozdawane przez jeden z banków w Ameryce Północnej. Kiedy dotrą do Polski?

Firma Dynamics Inc. Zaprezentowała nowe karty kredytowe w trakcie odbywających się w Nowym Jorku targów CES. Jej przedstawiciel pokazał kilka różnych wersji "plastikowych pieniędzy". Pomimo tego, że są one naszpikowane elektronika, zachowały taką samą elastyczność jak klasyczne karty. Na dodatek produkty Dynamics Inc. są wodoszczelne (podobno można je nawet wyprać), a ich pasek magnetyczny zatopiony jest w plastiku, więc bardzo trudno go porysować. Posiadają one także baterię, która jest w stanie zasilać je przez mniej więcej cztery lata.

Wśród przedstawionych kart znajduje się taka, do której można przypisać dwa różne konta bankowe. Zmieniamy je poprzez wciśnięcie jednego przycisku na kawałku plastiku. Inna wersja karty wymaga wybrania odpowiedniej kombinacji znaków zanim się włączy. W teorii tylko prawowity właściciel może ją więc uruchomić. W stanie spoczynku nie pokazuje ona nawet swojego numeru, który pojawia się na specjalnym wyświetlaczu.

Trzecia karta jest produktem, który zaczął już wydawać amerykański CitiBank. Możemy na niej wybrać, czy chcemy płacić za produkty prawdziwą gotówką czy też skorzystać z punktów zgromadzonych w dowolnym programie lojalnościowym. Przedstawiciele Dynamics Inc. zapewniają, że trwają już rozmowy z kolejnymi bankami, które zainteresowane są ich produktami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200