Karta 10 Gb/s na UTP coraz bliżej

Solarflare Communications i Level 5 Networks połączyły wysiłki w celu opracowania pierwszej karty sieciowej Ethernet 10GBase-T (transmisja oparta na okablowaniu miedzianym UTP).

Solarflare produkuje chipsety dla Ethernetu 10 Gb/s i interfejsy sieciowe wspierające nieekranowaną skrętkę miedzianą, a Level 5 specjalizuje się w produkcji kart serwerowych obsługujących połączenia miedziane i światłowodowe.

Nowa, połączona spółka o nazwie Solarflare Communications ma aktywa w gotówce szacowane na ok. 50 mln USD. Sukces rynkowy Solarflare będzie zależał bezpośrednio od IEEE, które ma zaakceptować standard 10GBase-T jeszcze w tym roku. Specjaliści szacują, że po wprowadzeniu na rynek rozwiązań 10GBase-T, jeden port 10 Gb/s wspierający ten standard będzie kosztować od 8 do 10 razy mniej niż produkowane obecnie porty 10 Gb/s obsługujące światłowody.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200