Kapsch przejmuje Getronics Polska

Przejęcie Getronics ma wzmocnić pozycję Kapscha na rynku usług IT. Firma ta oferowała dotychczas głównie rozwiązania telefonii IP i usługi związane z budową systemów niskoprądowych.

Przejęcie Getronics ma wzmocnić pozycję Kapscha na rynku usług IT. Firma ta oferowała dotychczas głównie rozwiązania telefonii IP i usługi związane z budową systemów niskoprądowych.

Grupa Kapsch przejmie także oddziały Getronics w Austrii, Czechach i na Słowacji. Przejęcie polskiego oddziału firmy Getronics jest częścią porozumienia zawartego między Grupą Kapsch a Getronics NV.

Akwizycja w Polsce odbędzie się poprzez nabycie przez Kapsch 100% udziałów w Getronics Polska. Na początku 2006 r. Getronics - z pomocą KPMG Corporate Finance - rozpoczął poszukiwanie partnera dla oddziałów w Europie Środkowo-Wschodniej. "Dzięki przejęciu Getronics wzbogaciliśmy paletę oferowanych usług, w tym w zakresie serwisu infrastruktury teleinformatycznej"- mówi Jarosław Wijatkowski, prezes zarządu Kapsch sp. z o.o. "Oferujemy doświadczenie, wiedzę i usługi najwyższej jakości, dzięki którym Kapsch rozszerzy zakres działalności" - dodaje Maciej Potapczyk, dyrektor generalny Getronics Polska sp. z o.o.

Kapsch przejmuje Getronics Polska

Jarosław Wijatkowski, prezes zarządu Kapsch sp. z o.o.

Działający od 1993 r. Kapsch sp. z o.o. jest integratorem systemów transmisji danych i głosu opartych na telefonii IP. Oferuje także budowę systemów niskoprądowych w inteligentnych budynkach. Od niedawna zaczął rozwijać ofertę usług związanych z budową sieci transmisji danych i wdrożeniami systemów bezpieczeństwa. Jak mówią przedstawiciele firmy, ta część działalności rozwijała się jednak w niezbyt satysfakcjonującym tempie. Stąd decyzja o przejęciu firmy działającej już w tym segmencie rynku. Getronics miał zaś duże doświadczenie w zakresie utrzymania i serwisu infrastruktury informatycznej oraz spore kompetencje, jeśli chodzi o rozwiązania sieciowe Cisco Systems i Microsoft. Ta działająca w Polsce od 1991 r. - początkowo jako przedstawicielstwo firmy Olivetti - firma oferuje usługi serwisowe oraz outsourcingu sieci i stanowisk komputerowych głównie dla klientów z sektora bankowego (62% przychodów). Niedawno podpisała także umowę dotyczącą obsługi systemu informatycznego w Shell Group.

Kapsch, dzięki przejęciu Getronics, zyskuje sieć 14 oddziałów w Polsce. Firma ta, poza centralą w Warszawie, miała jedynie mały oddział we Wrocławiu. Kapsch zatrudnia w Polsce ok. 25 osób, a Getronics ok. 60. Po połączeniu szacowane przychody nowo powstałej spółki wyniosą ok. 37 mln zł rocznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200