Kalendarz świąt nietypowych w świecie IT

W świecie technologii mamy kilka dość interesujących dat. To np. Międzynarodowy Dzień Programisty czy święto backupu. Czy warto je obchodzić?

Kalendarz świąt nietypowych w IT / Fot. Rawpixel, Freepik.com

Kalendarz świąt nietypowych w IT / Fot. Rawpixel, Freepik.com

Jeśli chodzi o kalendarz świąt nietypowych w sektorze IT, na pewno można wyróżnić kilka dat. W Polsce dość popularny jest Międzynarodowy Dzień Programisty czy też święto backupu. Tego typu wydarzeń jest jednak więcej.

Obecnie można powiedzieć, że wiele stanowisk ma swoje święta.

I tak, 17 maja obchodzimy Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego, natomiast 24 października mamy Światowy Dzień Informacji o Rozwoju. Ostatni piątek lipca to z kolei System Administrator Appreciation Day, czyli Dzień Uznania Administratora Systemu, znany również jako Dzień Sysadmina lub po prostu SysAdminDay. To coroczne wydarzenie stworzone przez administratora systemu Teda Kekatosa. Wydarzenie istnieje po to, aby - jak nazwa wskazuje - wyrazić uznanie dla pracy administratorów systemów i innych pracowników IT, którzy na co dzień nie są doceniani albo ich praca jest niewidoczna dla wielu ludzi w organizacji.

Zobacz również:

  • Starlinki będą musiały wkrótce stawić czoła podobnym obiektom firmy Amazon

Kalendarz świąt nietypowych nikogo nie dziwi

Oczywiście mamy też Międzynarodowy Dzień Programisty, który obchodzimy w 256. dniu roku. W praktyce Dzień Programisty przypada na 12 (lata przestępne) lub 13 września. W Chinach natomiast tego typu święto również istnieje, ale jest obchodzone 24 października. Dlaczego? Ano dlatego:

  • 24 października
  • => 24.X
  • => X.24
  • => 10.24
  • => 1024
  • => 1 KB

Proste, prawda?

Idąc dalej, mamy też coś takiego jak Dzień Informatyka (nie mylić z programistą!). W Polsce obchodzimy to święto 8 czerwca.

Bardzo ciekawe jest z pewnością święto kopii zapasowych. Światowy Dzień Backupu obchodzimy 31 marca i zawsze przypominamy sobie wtedy o tym, jak ważne jest tworzenie i zarządzanie kopiami zapasowymi. Co ciekawe, święto backupu ma nawet swoją oficjalną stronę internetową.

Jest co świętować w IT, choć dla wielu osób tego rodzaju wydarzenia nie są raczej "kluczowe" w ciągu roku, albo wręcz o nich nie pamiętają. Kalendarz świąt nietypowych jednak istnieje i można pewnie znaleźć jeszcze inne święta IT, których powyżej zabrakło.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200