Kadu po nowemu

Po blisko rocznej przerwie ukazała się nowa wersja Kadu, linuksowego klienta Gadu-Gadu, jednego z najpopularniejszych i najbardziej rozbudowanych komunikatorów internetowych dla systemu operacyjnego Linux.

Wersja 0.4.0 Kadu posiada już kreatora konfiguracji, ułatwiającego przygotowanie programu do pracy, nowe Kadu zintegrowane zostało również z przeglądarkami internetowymi. Kolejne nowości to m.in. wygodna konfiguracja powiadomień, usprawnienia w obsłudze przesyłanych obrazków (m.in. teraz mogą być już zapisywanie w historii), większe możliwości konfiguracyjne, obsługa listy kontaktów z GG 6.1 oraz wyższa jakość rozmów głosowych, które używają wtyczek dźwiękowych. Pojawił się również nowy domyślny zestaw ikon oraz nowe moduły: desktop_docking, alsa_sound, config_wizard, notify i window_notify.

Spore poprawki wprowadzono w obsłudze sieci, dzięki czemu Kadu działa stabilniej w przypadku problemów z połączeniem, lepiej działają połączenia bezpośrednie, nie ma również ograniczeń, jeśli chodzi o wielkość przesyłanych obrazków. Kadu 0.4.0 to w sumie ponad 300 nowych opcji i poprawek w kodzie.

Zobacz również:

  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI

Dodatkowo, niezależni programiści stworzyli wiele nowych modułów, m.in. umożliwiających otwieranie linków do numeru GG z poziomu przeglądarki, dodających nowe pola z informacjami o kontaktach, wykrywających osoby o statusie "niewidoczny", a także pokazujących informacje pogodowe dla danego kontaktu (według miejscowości).

Więcej informacji

http://www.kadu.net/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200