Kadry

Andrzej Golonko, dotychczasowy dyrektor generalny ICL Polska, został nowym prezesem zarządu tej firmy.

Andrzej Grześkowiak objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego ds. handlowych Alcatel Polska SA. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej i Studium Podyplomowego Uniwersytetu Poznańskiego na kierunkach zarządzanie i restrukturyzacja przemysłu. Członek Sekcji Telekomunikacji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk. Od 1969 r. związany z fabryką Teletra w Poznaniu, gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora generalnego. W 1995 r. został dyrektorem marketingu, a następnie dyrektorem handlowym ds. Telekomunikacji Polskiej SA w Alcatel Polska. Obie te funkcje piastował do końca ub.r.

Johan van Bers, dotychczasowy konsultant ds. biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej, został nowym dyrektorem zarządzającym Scala Polska.

Marcin Węgłowski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu Optimus SA. Na jego miejsce powołano Jerzego K. Thieme'go, dotychczasowego wiceprezesa ds. finansów w Optimus SA i członka zarządu Agory SA. W latach 1986-1991 był wiceprezesem Citibanku w Londynie i Nowym Jorku, następnie wdrażał w Polsce program Narodowych Funduszy Inwestycyjnych.


TOP 200