Już wkrótce z samochodu będziemy mogli pracować jak z domu

Samochody coraz bardziej przypominają komputery na kółkach. Nowe modele mają coraz większe ekrany systemów infotaiment. Można je już wykorzystać jako monitor i zamienić nowoczesny samochód w mobilne biuro na kółkach.

Nowoczesnym samochodom (w szczególności modele z napędem elektrycznym) jest dziś zauważalnie bliżej do zaawansowanych komputerów, niż klasycznych aut, które na naszych ulicach poruszały się jeszcze 20-30 lat temu.

Samsung DeX uruchomiony na ekranie nowoczesnego Mercedesa
Źródło: youtube.com

Samsung DeX uruchomiony na ekranie nowoczesnego Mercedesa

Źródło: youtube.com

W debiutujących na rynku konstrukcjach znajdziemy co raz mniej fizycznych rozwiązań, przycisków oraz przełączników. Ich funkcje przejmują coraz to większe wyświetlacze umieszczane w coraz większej ilości - nie tylko zamiast zegarów czy systemów multimedialnych, a nawet w desce rozdzielczej przed pasażerem czy zagłówkach foteli przednich.

Zobacz również:

  • 5 kluczowych korzyści z optymalizacji narzędzi technologicznych dla pracowników
  • Samsung zaprzecza, że jego układy pamięci HBM przegrzewają się
  • Google i Apple w niełatwej walce o rynek automotive

Duża powierzchnia wyświetlaczy pozwala na nowe wykorzystanie technologii. Posiadacze nowoczesnych aut oraz flagowych smartfonów firmy Samsung kompatybilnych z rozwiązaniem DeX (Samsung Desktop Experince) z wykorzystaniem dedykowanego akcesorium mogą zamienić ekran swojego auta w duży monitor - zupełnie jak w przypadku połączenia z CarPlay czy Android Auto.

Za taką funkcję odpowiedzialna jest przystawka Auto Pro X, którą wyceniono na 199 dolarów. Pozwala ona zamienić ekran auta w wyświetlacz dla smartfona kompatybilnego z funkcją DeX.

Po sparowaniu klawiatury i myszy z telefonem, samochód można zamienić w wygodne i efektywne środowisko do pracy.

Rozwiązanie Auto Pro X zostało już sfinansowane na Kickstarterze. Pierwsze dostawy przewidziane są na czerwiec.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200