Już 19 marca Twitter wyłączy 2FA SMS na darmowych kontach

Już w najbliższy poniedziałek posiadacze kont na Twitterze nie skorzystają z 2FA poprzez wiadomości SMS. Elon Musk chce wymusić na użytkownikach zakup opcji Blue.

Twitter zdecydował się na kontrowersyjny zabieg. Portal społecznościowy ograniczy dostęp do funkcji bezpieczeństwa na darmowych kontach. Od 19 marca 2023 roku posiadacze regularnych kont na Twitterze nie będą mogli korzystać z weryfikacji wieloskładnikowej, co potencjalnie może narazić ich na ataki i przejęcia kont. Decyzja podjęta przez Elona Muska ma zachęcić internautów do aktywacji płatnego planu Twitter Blue.

Twitter wyłącza 2FA via SMS
Źródło: Alexander Shatov / Unsplash

Twitter wyłącza 2FA via SMS

Źródło: Alexander Shatov / Unsplash

Funkcja weryfikacji wieloskładnikowej z wykorzystanim wiadomości SMS będzie nadal aktywna na kontach Twitter Blue, które kosztują 36 zł miesięcznie.

Zobacz również:

Na szczęście nie trzeba w pełni korzystać z 2FA na Twitterze nie posiadając płatnego konta. Musk zostawił bowiem furtkę, która pozwala bez problemu korzystać z weryfikacji wieloskładnikowej. Wystarczy zamienić metodę wiadomości SMS na dowolną aplikację do uwierzytelniania wieloskładnikowego. Można skorzystać z popularnych platform Microsoft Authenticator, Google Authenticator czy Cisco Duo. W dalszym ciągu istnieje również możliwość korzystania z fizycznego klucza uwierzytelniania.

Dzięki wyżej wymienionym aplikacjom możliwe jest darmowe korzystanie z weryfikacji wieloskładnikowej, która na dodatek jest bezpieczniejsza od 2FA z wykorzystaniem wiadomości SMS.

Opcje dotyczące weryfikacji wieloskładnikowej na Twitterze znajdują się w sekcji Ustawienia i pomoc > Ustawienia i prywatność > Bezpieczeństwo i dostęp do konta > Bezpieczeństwo > Dwustopniowa weryfikacja logowania > Aplikacja uwierzytelniająca.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200