Jutro otwarcie Wrocławia w Second Life

Już jutro w wirtualnym świecie Seond Life odbędzie się uroczyste otwarcie Wrocławia. Cyfrowa lokacja powstała we współpracy z rzeczywistymi władzami miasta. Wszystkich zainteresowanych czeka prawdziwa moc atrakcji.

Wrocław to trzecie polskie miasto wprowadzone do SL w ramach projektu "Second Poland" (wcześniej ruszyło Second Kraków oraz Second Poznań). Główną inicjatywą autorów jest zbudowanie w grze wirtualnej Polski. Przedsięwzięcie ma promować rodzime miasta poza granicami kraju i zachęcać turystów do odwiedzin w rzeczywistości.

Z okazji otwarcia nowej lokacji, przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Na przybyłych czeka m.in. uroczyste przecięcie wstęgi, przemówienia władz, toast, konferencja, koncert jazzowy, wycieczkowy lot balonem czy też impreza oraz pokaz sztucznych ogni.

Zobacz również:

Jutro otwarcie Wrocławia w Second Life

Second Kraków

Pierwszy etap budowy Drugiego Wrocławia obejmuje wiernie odwzorowany Rynek z ratuszem, kamienicami, a także sceną oraz interaktywnymi obiektami, których nie ma w "pierwszym świecie". Na Rynku ruszają już dwa wirtualne kluby, jest Hala Stulecia z wystawą o wrocławskich naukowcach i noblistach, można obejrzeć Panoramę Racławicką, a już niedługo popływamy gondolami po Odrze i zwiedzimy ZOO. Jednym z pryncypiów Second Life, według jego twórców - amerykańskiej firmy Linden Lab, jest "zawartość tworzona przez użytkowników". Zatem otwartym pozostaje pytanie - jak swoją przestrzeń zagospodarują wirtualni wrocławianie.

W Ratuszu Wrocławia w Second Life będzie można zasięgnąć informacji o bieżących wydarzeniach kulturalnych, obejrzeć galerię zdjęć i filmów miasta, czy ekspozycję prac wrocławskich artystów, zapoznać się z historią stolicy Dolnego Śląska i jej najciekawszymi bohaterami, a także zaplanować wycieczkę, poznając ofertę wrocławskich hoteli, lokali i instytucji kulturalnych. W Ratuszu umieszczone zostaną również urządzenia umożliwiające teleportację do najważniejszych miejsc miasta. Przygotowana będzie też sala konferencyjna z ekranem do projekcji. Wirtualny recepcjonista wyjaśni nam, jak się poruszać.

Więcej informacji na stronie secondpoland.pl.

Recenzję Second Life znajdziecie w tym miejscu.


TOP 200