Juniper prezentuje własny kontroler SDN – rezygnuje z propozycji OpenDaylight

Juniper zaprezentował kontroler SDN, oferując go w dwóch wersjach: jako komercyjny produkt noszący nazwę Juniper Networks Contrail i jako rozwiązanie open source OpenContrail. Oba kontrolery bazują na tym samym kodzie i wspierają te same funkcje, które pozwalające budować wirtualne środowiska sieciowe, np. wirtualne routery.

Różnica między Juniper Networks Contrail i OpenContrail jest taka, że w przypadku pierwszego produktu użytkownik może liczyć na wsparcie techniczne Junipera, czego nie należy oczekiwać w przypadku kontrolera OpenContrail. Juniper obiecuje jednak, że kod rozwiązania open source będzie też regularnie modyfikowany.

Wprowadzając do oferty swoje nowe kontrolery SDN firma Juniper sygnalizuje, że rezygnuje z projektowania podobnych rozwiązań opartych na otwartym kodzie wspieranym przez OpenDaylight.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

Firma zadeklarowała jednocześnie, że będzie na razie dalej partycypować w pracach prowadzonych przez OpenDaylight, ale zamierza w przyszłości zrewidować swoje plany dotyczące tego przedsięwzięcia.

Kontrolery Contrail i OpenContrail mają postać linuksowych aplikacji, które można uruchamiać na serwerach x86. Pozwalają one łączyć ze sobą fizyczne sieci komputerowe z wirtualnymi środowiskami obliczeniowymi, tworząc szybko infrastrukturę obsługującą centra danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200