Juniper otwiera dla partnerów system JUNOS

Juniper podjął inicjatywę PSDP (Partner Solution Development Platform), która pozwala klientom i partnerom firmy budować aplikacje oparte na jej flagowym produkcie, sieciowym systemie operacyjnym JUNOS.

Juniper twierdzi, że PSDP jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą dotyczącą systemu operacyjnego zarządzającego urządzeniami sieciowymi używanymi przez dostawców usług sieciowych i operatorów telekomunikacyjnych. PSDP pozwoli tym podmiotom wprowadzać do swoich ofert nowe usługi oraz modyfikować już istniejące.

W skład PSDP wchodzi zestaw narzędzi SDK (Software Development Kit), które komunikują się z systemem operacyjnym JUNOS (a konkretnie z opcjami obsługującymi routing i przełączanie pakietów) przy użyciu inteligentnych, pracujących bezpiecznie interfejsów.

Zobacz również:

  • Windows 11 dodaje obsługę formatów archiwów RAR, 7-Zip, Tar i innych

Deweloperzy mogą wykorzystywać PSDP do budowania wyspecjalizowanych aplikacji, wspierających takie funkcjonalności, jak kierowanie ruchu optymalizowane pod kątem zdarzeń, nietypowe zarządzanie pasmem, zaawansowane usługi ochrony i rozszerzone narzędzia operacyjne.

Juniper zapewnia klientom i partnerom dostęp do PSDP (oraz oferuje im techniczne i biznesowe wsparcie) na bazie programu OISDP (Open IP Solution Development Program) w ramach rocznej licencji. Pierwszymi uczestnikami programu zostały między innymi firmy Aricent i Avaya.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200