Jinghong OS - pierwszy system bazujący na HarmonyOS

Na rynku zadebiutował Jinhong OS. Ten egzotyczny system operacyjny korzysta z jądra Huawei HarmonyOS.

Dwóch chińskich producentów wprowadziło na rynek nowy system operacyjny Jinhong OS. Z oficjalnych informacji prasowych wynika, że oprogramowanie zostało oparte na autorskim systemie operacyjnym Huawei HarmonyOS oferowanym w ramach licencji OpenSource.

Huawei HarmonyOS
Źródło: huawei.com

Huawei HarmonyOS

Źródło: huawei.com

Za stworzenie Jinhong OS odpowiedzialne są firmy China's Tianjin Port Group oraz Shenzhen Kaihong Digital Industry Development (znane również jako Shenkaihong).

Zobacz również:

  • HarmonyOS trzecim najpopularniejszym systemem mobilnym

Jinhong OS to rozproszony system operacyjny oparty na OpenHarmony, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o obsłudze systemu portowego. Oprogramowanie ma być pomocne dla najwiekszych graczy z zakresu frachtu i logistyki w Chinach.

Firmy China's Tianjin Port Group oraz Shenzhen Kaihong Digital Industry Development zamierzają w przyszłości stworzyć uniwersalny standard systemów informatycznych do obsługi największych portów morskich, które opierać się będą na systemie operacyjnym Jinhong OS.

System operacyjny otrzymał rozbudowane wsparcie dla nietypowych sterowników pozwalających obsługiwać wiele specjalistycznych narzędzi portowych. Rozwiązanie ma pomóc przełamać ograniczenia sprzętowe w tej branży i powalić zamienić klasyczne porty morskie w inteligentne odpowiedniki z mnóstwem czujników IoT wspierających automatyzację procesów.

China's Tianjin Port Group oraz Shenzhen Kaihong Digital Industry Development nie podały szczegółowych informacji o wdrożeniu Jinhong OS w praktyce. Nie znamy jeszcze również specyfikacji technicznej tego systemu operacyjnego oraz wymaganych parametrów technicznych sprzętu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200