Jeszcze jeden w kolekcji

Polski oddział TRW ISCS przygotowuje się do rozpoczęcia wdrożeń polskiej wersji systemu MRP II/ERP - PeopleSoft. Firma nie wyklucza współpracy z partnerami.

Polski oddział TRW ISCS przygotowuje się do rozpoczęcia wdrożeń polskiej wersji systemu MRP II/ERP - PeopleSoft. Firma nie wyklucza współpracy z partnerami.

"Na polskim rynku słychać tylko o systemach firm SAP i Baan. PeopleSoft będzie ciekawą alternatywą" - mówi Jacek Rogala, dyrektor zarządzający polskiego oddziału TRW ISCS. O planach TRW, dotyczących sprzedaży w Polsce systemu PeopleSoft, pisaliśmy w CW 34/99. Firma ma nadzieję, że pierwsze umowy zostaną podpisane jeszcze w I połowie tego roku.

Współpraca niewykluczona

Zdaniem przedstawicieli TRW, najtrudniejszą barierą będzie pozyskanie pierwszego klienta referencyjnego. TRW ma zamiar skupić się na firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Umowa, podpisana z centralą PeopleSoft w USA, gwarantuje TRW wyłączność na wdrożenia pakietu tej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przedstawiciele TRW twierdzą, że nie będą zajmować się wdrożeniami pojedynczych modułów, a jedynie całego systemu. Nie wykluczają jednak nawiązania współpracy z innymi polskimi firmami informatycznymi, mającymi doświadczenia we wdrożeniach poszczególnych modułów systemów klasy MRP II/ERP. Początkowo pomoc polskiemu oddziałowi zapewnią doświadczeni pracownicy innych oddziałów TRW.

Wersja internetowa

System PeopleSoft jest ceniony głównie z uwagi na moduły: kadrowo-płacowy i finansowo-księgowy. "W nowej, ósmej wersji systemu PeopleSoft w dużym stopniu rozwinięto moduł produkcji. Wersja ta posiada także narzędzia wspomagające zarządzanie zintegrowanym łańcuchem dostaw" - wyjaśnia Jacek Rogala.

PeopleSoft 8 jest w pełni internetowym rozwiązaniem. Wer- sja ta zawiera m.in. chudego klienta opartego na przeglądarce internetowej. Wspiera także takie technologie, jak EDI (Electronic Data Interchange) i XML (eXtensible Markup Language).

Przejęty CRM

W grudniu 1999 r. firma PeopleSoft zakończyła przejęcie Vantive - producenta systemów klasy (Customer Relationship Management). Rozwiązania te mają być sprzedawane wraz z aplikacjami serii eBusiness PeopleSoft. Kierownictwo amerykańskiego producenta planuje także połączenie rozwiązań obu firm. Dotyczy to np. oprogramowania wspomagającego pracę działów sprzedaży Vantive Sales i PeopleSoft Remote Order Entry i Order Management.


TOP 200