Jest pierwszy Service Pack dla Office 2003

Microsoft udostępnił pierwszy pakiet uaktualnień i poprawek dla Office'a 2003 - Service Pack. SP1 uzupełnia aplikacje wchodzące w skład pakietu o kilka nowych funkcji (w szczególności dotyczy to programów OneNote i InfoPath). Dodatkowo, jak zapewniają przedstawiciele koncernu, uaktualnienie poprawia wydajność Office'a i zawiera wszystkie udostępnione do tej pory 'łatki'.

SP1 dla Office 2003 silniej integruje programy OneNote i InfoPath z innymi aplikacjami z rodziny Office i dodaje im kilka opcji przydatnych podczas pracy na mobilnych urządzeniach.

"W OneNote dodaliśmy m.in. opcję, umożliwiającą kilku użytkownikom jednoczesne pisanie na ekranie - tę i sporo innych inowacji zasugerowali nam użytkownicy Office, którzy po prostu informowali nas, czego, ich zdaniem, brakuje w naszych produktach" - tłumaczy Simon Marks, odpowiedzialny w Microsoft za Office 2003.

Zobacz również:

  • Apple celowo zaniedbuje starsze wersje macOS. Brak poprawek dla luk zero-day
Nowości w OneNote:

- poprawiony mechanizm 'osadzania' innych dokumentów w OneNote;

- dodanie opcji importu informacji o spotkaniu z Outlooka;

- nowe opcje importu multimediów;

- możliwość importowania danych z urządzeń Pocket PC;

- nowe narzędzia dla developerów korzystających z języka XML.

Uaktualnienie wnosi również kilka nowości do programu Outlook 2003 - dotyczą one przede wszystkim mechanizmu służącego do filtrowania poczty. Dodano również funkcjonalność umożliwiająca natychmiastowe dodawanie nadawcy e-maila do listy 'zaufanych nadawców'.

"Poprawiliśmy mechanizm antyspamowy, tak, by teraz radził sobie lepiej ze spamem 'międzynarodowym'. Do tej pory spam wysyłany np. z Chin raczej przechodził przez nasz filtr - bo ten nie potrafił go odczytać. Teraz będzie inaczej" - tłumaczy Simon Marks.

Uaktualnienie (na razie dostępne tylko w angielskiej wersji językowej) można już pobrać z serwisuhttp://www.office.microsoft.com .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200