Jest nowa wersja komunikatora WhatsApp dla komputerów Windows

WhatsApp zaprezentował wczoraj nowego klienta dla komputerów Windows, który zawiera kilka istotnych ulepszeń, takich jak możliwość prowadzenie rozmów wideo z 8 osobami i rozmów audio z 32 osobami.

Nowy klient WhatsApp dla komputerów Windows wspiera również opcję synchronizowania wielu urządzeń, dzięki której użytkownik może korzystać z usługi nawet wtedy, gdy smartfon jest wyłączony. Nowa wersja aplikacji pozwala też szyfrować połączenia grupowe w trybie end-to-end.

Warto przypomnieć iż kilka dni wcześniej w WhatsApp pojawiły się dwie inne nowe funkcje związane z grupami. Pierwsza z nich pozwala administratorowi podejrzeć w oknie Pending Participants wszystkie prośby o dołączenie do grupy, a druga pozwala mu przeglądać od razu wszystki grupy, wtedy gdy inicjuje funkcję wyszukania konkretnej nazwy użytkownika. Wcześniej aby to zrobić, trzeba było najpierw przejść do profilu kontaktu.

Zobacz również:

Wszystkie wymienione powyżej funkcje zaczną być wprowadzane na całym świecie w nadchodzących tygodniach. Jednocześnie WhatsApp zapowiada, że kolejne wersje aplikacji będą w stanie obsługiwać rozmowy grupowe, w których uczestniczy jeszcze więcej osób.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200