Jest kasa, będzie więcej

BCC opracował moduł obsługi kasy gotówkowej dla systemu SAP R/3.

BCC opracował moduł obsługi kasy gotówkowej dla systemu SAP R/3.

Business Consulting Center z Poznania, firma specjalizująca się we wdrożeniach SAP R/3, opracował dla tego systemu moduł obsługi kasy gotówkowej (OKG). Został on napisany przy użyciu dostarczanych przez SAP narzędzi ABAP.

Kasa w systemie

Dzięki OKG firmy korzystające z SAP R/3 otrzymują możliwość "obsługi kasy w systemie". OKG funkcjonuje zarówno w wersji R/3 3.0 systemu (wdrożenie w przedsiębiorstwie Organika Zachem), jak i w wersji 4.5 (testowe wdrożenie w wewnętrznym systemie użytkowanym przez BCC). Orientacyjna cena licencji na 1 użytkownika wraz z wdrożeniem, szkoleniem i dokumentacją wynosi ok. 13 800 euro.

Inne moduły

BCC opracowuje również inne systemy współpracujące z R/3. Jednym z nich jest aplikacja do obsługi handlu elektronicznego, bazująca na Windows NT i technologii ASP. Na obecnym etapie rozwoju produkt służy głównie do zbierania zamówień. Przedstawiciele firmy twierdzą jednak, że zaawansowane funkcje będą opracowywane na podstawie konkretnych wymagań klientów. Kolejną propozycją BCC dla użytkowników SAP będzie aplikacja przeznaczona dla handlowców, korzystających z komputerów naręcznych. Przedstawiciele handlowi na komputerze przenośnym mogą gromadzić zamówienia, zbierać informacje. BCC opracował aplikację z myślą o urządzeniach Ericssona, pracujących pod kontrolą systemu EPOC. Może ona jednak działać na każdym urządzeniu wyposażonym w wirtualną maszynę Javy. Z funkcjami systemu będzie się można zapoznać prawdopodobnie podczas odbywającego się w kwietniu br. kongresu SAP w Warszawie.

BCC jest także autorem aplikacji do obsługi dokumentów celnych (ODC) dla systemu SAP R/3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200