Jest decyzja KE, łódzki Dell otrzyma pomoc

Komisja Europejska zgodziła się, by amerykański inwestor otrzymał obiecaną ponad rok temu pomoc publiczną. Firma może więc liczyć na 216 mln w gotówce i zwolnieniach z podatków na rozwój inwestycji.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje na temat pomocy publicznej, którą ma otrzymać fabryka Della w Łodzi. Decyzja Komisji Europejskiej, która chciała sprawdzić, czy takie wsparcie jednej firmy nie naruszy zasad konkurencji na europejskim rynku komputerów, zapadła w środę (16 września br.), na posiedzeniu komisarzy.

Weryfikacja Komisji Europejskiej trwała niemal rok. W sprawie łódzkiego inwestora lobbowali w Brukseli politycy m.in. europoseł Jacek Saryusz-Wolski i komisarz Paweł Samecki, a wicepremier Waldemar Pawlak rozmawiał w tej sprawie z unijną komisarz Neelie Kroes.

Dzięki decyzji KE, Dell może liczyć na obiecaną w 2007 roku przez polski rząd pomoc - 216 mln w gotówce i zwolnieniach z podatków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200