Jednym zdaniem

Niemiecka firma Kleindienst Datentechnik, producent rozwiązań do zarządzania dokumentami, otworzyła oddział w Polsce.

Zgodnie z przewidywaniami amerykański Departament Sprawiedliwości odrzucił propozycję zadośćuczynienia Microsoftu, w której firma oferowała zmianę swojej polityki, i podtrzymał propozycję podziału na dwie niezależne firmy.

Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało France Telecom i Kulczyk Holding do wyłącznych negocjacji w sprawie zakupu 35% akcji Telekomunikacji Polskiej SA, których wartość szacowana jest na ok. 4 mld USD.

Optimus SA przejął za 3,3 mln USD 85% akcji firmy Doktor Q, producenta systemów bezpieczeństwa i ochrony danych.

Lexmark podpisał z Ingram Micro Polska umowę dotyczącą dystrybucji drukarek.

Action SA został dystrybutorem produktów Seagate Technology.

Telekomunikacja Polska SA podpisała z ComputerLand SA dwie umowy na wdrożenie systemu utrzymania sieci abonenckiej ARCTUS-CL na terenie Dyrekcji Okręgu w Gdańsku (o wartości 19,8 mln zł) i systemu paszportyzacji sieci Pas'Tel na terenie zakładów Telekomunikacji Warszawa Wschód-Północ-Południe (o wartości 6,5 mln zł).

Agencja ochrony mienia Securitas podpisała z firmą Normax umowę na wdrożenie systemu JDEdwards.

Altkom Matrix SA objął udziały w Centrum Technik Sieciowych w Warszawie.

Bank Pekao SA podpisał z Apexim SA umowy o wartości 5,5 mln zł, dotyczące budowy infrastruktury teleinformatycznej w nowo tworzonych placówkach banku.

AS Motors SA, znana z dystrybucji ciężarówek Iveco, przejmie firmę internetową 7Bulls i zamierza wejść na jedną z zagranicznych giełd papierów wartościowych.

Tomasz Jażdżyński zastąpi Pawła Przewięźlikowskiego na stanowisku prezesa Interia.pl; zmiana wiąże się z poszukiwaniem przez spółkę inwestora strategicznego, którym - wg nieoficjalnych informacji - ma zostać firma telekomunikacyjna.

Krzysztof Pióro, dotychczasowy prezes Warszawskich Zakładów Fotochemicznych "Foton" SA zastąpi od 1 sierpnia br. Lucjana Wencla na stanowisku prezesa zarządu Notebook.

Agora SA podpisała z Comshare DSS Polska umowę na wdrożenie systemu BudgetPLUS, który ma służyć m.in. do budżetowania, planowania i raportowania.


TOP 200