Jednym zdaniem

Dom Inwestycyjny BRE Banku SA uruchomił serwis internetowy BReBrokers, pozwalający na składanie zleceń przez Internet; system został wykonany i wdrożony przez Prokom Software we współpracy z firmą .

Fujitsu Siemens Computers przedstawił wyniki finansowe w Polsce - w ciągu 6 miesięcy od chwili powstania firmy przychody ze sprzedaży wyniosły 69,7 mln zł; dla porównania przychody Siemens Computer Systems za rok fiskalny zakończony we wrześniu 1999 r. wyniosły 41 mln zł.

W ramach nowej strategii, TCH Components zapowiedziało, że będzie oferować produkty ze szczególnym uwzględnieniem ich internetowych zastosowań; firma zmienia logo: będzie nim niebieska litera "e", pod którą będzie widniał napis "components"; firma buduje także system sprzedaży online dla partnerów.

Softbank podpisze w tym tygodniu umowę o współpracy z .

ComputerLand SA utworzył firmę ComputerLand Zdrowie, która powstała po połączeniu firm Laboratorium Systemów Informatycznych SQLab i PiK Systemy Informatyczne, zajmujących się tworzeniem rozwiązań na potrzeby służby zdrowia.

Jeszcze w maju br. usługi bankowości internetowej ma uruchomić handlobank, pion bankowości detalicznej Banku Handlowego w Warszawie SA; firma zakończyła testy techniczne systemu.

W ubiegłym tygodniu uruchomiono dwa kolejne polskie portale - Ahoj.pl i Poland.com.

PZU SA podpisał z Prokom Software umowę na wdrożenie systemu poczty elektronicznej Microsoft Exchange dla 5 tys. użytkowników; projekt obejmie także wdrożenie usług katalogowych Active Directory.

Corel i Inprise (dawniej Borland) poinformowały o anulowaniu umowy dotyczącej połączenia. tp.internet, spółka należąca do TP SA, przejmie za 270 tys. zł ponad 55% akcji krakowskiej firmy Magellan Net SA, zajmującej się tworzeniem serwisów WWW i prowadzeniem internetowych kampanii reklamowych.

Minister Łączności przyznał koncesje na usługi międzymiastowe firmom: Netia 1, Niezależny Operator Międzystrefowy i NG Koleje Telekomunikacja.

W lipcu br. na giełdzie warszawskiej zadebiutują akcje Netii Telekom.

PTK Centertel podpisał z ComputerLand SA umowę o współpracy w zakresie rozwoju technologii WAP i SMS.

Polska Telefonia Cyfrowa (Era GSM) podpisała z Alcatel Polska umowę o wartości 27,8 mln zł na dostawy sprzętu, w tym urządzeń do łączności radiowej Evolium BSS.

Terra Networks, dostawca usług internetowych należący do hiszpańskiego operatora Telefonica, przejmie za 12,5 mld USD firmę Lycos - właściciela portalu o tej samej nazwie.

Fabryka Wyrobów Frotowych i Kocowych ZWOLTEX w Zduńskiej Woli podpisała umowę ze Ster-Projekt na zakup licencji i wdrożenie systemu SAP R/3.

Cementownia Ekocem podpisała umowę z na wdrożenie systemu Concorde XAL i jego integrację z systemem sterującym produkcją.

IBS Polska podpisała umowę na wdrożenie systemu ASW w firmie KIA Motors.

Komtech podpisał umowę o współpracy z Silesian Electronic Team z Zabrza, dotyczącą współpracy w zakresie marketingu i sprzedaży systemu Euro2000+.


TOP 200