Jednoręki palmtop

Niemiecka firma Invair zaprezentowała na targach CeBIT komputer naręczny z systemem Linux, który można obsługiwać jedną ręką.

Niemiecka firma Invair zaprezentowała na targach CeBIT urządzenie PDA, które obsługiwać można jedną ręką. Handheld wykorzystuje system operacyjny Linux. Ułatwienie obsługi Filewalkera możliwe było dzięki nietypowemu rozmieszczeniu przycisków na jego obudowie - po lewej stronie znajdują się trzy przyciski służące do wprowadzania tekstu, zaś na górze umieszczono rolkę. Według przedstawicieli firmy, taka kombinacja pozwala na wygodne i względnie szybkie pisanie. Ich zdaniem, nietypowa konstrukcja czyni ich produkt idealnym rozwiązaniem dla osób, które z Filewalkera zamierzają korzystać będąc w ruchu.

Urządzenie wyposażone jest w procesor StrongARM 133 MHz, 32 MB pamięci SDRAM, monochromatyczny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 160 x 240 pikseli oraz port podczerwieni umożliwiający synchronizowanie danych z komputerem PC. Filewalker do sprzedaży trafi prawdopodobnie już w kwietniu. Kosztować ma ok. 570 USD.

Zobacz również:

  • iPad jako komputer - czy to użyteczne narzędzie dla biznesu?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200