Jeden z ważnych pracowników Apple przechodzi do Samsunga

Ekspert odpowiedzialny za projektowanie układów scalonych firmy Apple odchodzi z firmy. Zatrudnienie znalazł w Samsungu, który również produkuje własne chipy.

Jeden z kluczowych ekspertów odpowiedzialnych za projektowanie układów scalonych po dziewięciu latach pracy dla Apple odchodzi z firmy, aby wzmocnić szeregi konkurencyjnej organizacji - Samsunga.

Układ Smasung Exynos 2200
Źródło: samsung.com

Układ Smasung Exynos 2200

Źródło: samsung.com

Informacja ta została po raz pierwszy przekazana przez Business Korea. Według raportu Kim Woo-Pyeond pracował dla firmy Apple od 2014 roku. W swojej karierze zawodowej projektował układy scalone w Texas Instruments oraz Qualcomm. Nie znamy dokładnego opisu obowiązków Woo-Pyeond w Apple, ale wiadome jest, że był on kluczowym pracownikiem działu projektowania półprzewodników.

Zobacz również:

  • iPhone 15 najszybciej taniejącym smartfonem od Apple w historii
  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple
  • Badacze odkryli najszybszy na świecie półprzewodnik

Projektowanie układów scalonych stało się jeszcze ważniejsze dla Apple w 2020 roku, kiedy to firma rozpoczęło przejście z procesorów Intela na własne chipy z rodziny Apple Silicon.

Kim Woo-Pyeond znalazł zatrudnienie w Samsungu, który również produkuje własne układy scalone takie jak procesory Samsung Exynos trafiające do flagowych modeli z rodziny Galaxy S.

W Samsungu Woo-Pyeond zostanie dyrektorem nowego centrum rozwiązań packaging solution. Koreański gigant na przestrzeni ostatnich lat poczynił duże inwestycje w rozwój własnych półprzewodników. Samsung pretenduje do konkurencji z TSMC oraz Apple.

W ubiegłym miesiącu koreańskie przedsiębiorstwo ogłosiło rozpoczęcie produkcji chipów w 3 nm procesie technologicznym z wykorzystaniem nowej architektury tranzystorów.

Samsung i Apple od wielu lat bezpośrednio ze sobą konkurują. Firmy trafiły również do sądu. Pomimo rywalizacji Samsung i Apple współpracują ze sobą - między innymi w zakresie ekranów OLED.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200