Jeden system plików na platformach NetWare i UNIX

Novell wprowadził do sprzedaży pakiet NetWare NFS Services 3.0, dzięki któremy użytkownicy NetWare'a i UNIX'a mogą być traktowani w sieci jak jeden obiekt.

Novell wprowadził do sprzedaży pakiet NetWare NFS Services 3.0. Jest to nowy zestaw opartych na protokole IP usług sieciowych, które umożliwiają bezproblemowe i dwukierunkowe współdzielenie plików między platformami NetWare i UNIX oraz wspólne zarządzanie plikami tych platform. Usługi te mogą działać na dowolnej platformie, która jest zgodna ze standardami protokołu NFS (Network File System).

Podstawowym komponentem pakietu NetWare NFS Services 3.0 są sieciowe usługi informacyjne - NIS (Network Information Services), które odpowiadają za część administracyjną. Za współdzielenie plików odpowiadają komponenty NFS Gateway i NFS Server. Nowy pakiet w pełni obsługuje wolumeny NSS (Novell Storage Services) i posiada ulepszoną obsługę WebNFS - protokołu podobnego do HTTP. Ułatwione funkcje zarządzania zapewnia zintegrowany w pakiecie interfejs ConsoleOne 1.2c.

Podstawowe korzyści wynikające z zastosowania NetWare NFS 3.0 to:

- Integracja systemów plików platform NetWare i UNIX - pełne współdzielenie;

- Użytkownik sieci jest obiektem, który reprezentuje jednocześnie użytkownika NetWare i UNIX;

- Elastyczna kontrola dostępu i uwierzytelnianie w NDS-ie;

- Obsługa dużych plików przechowywanych w wolumenach NSS (Novell Storage Services);

- Obsługa do 1000 klientów na serwer obsługujący bramkę NFS.

NetWare NFS Services 3.0 dostępny jest u autoryzowanych partnerów Novella w cenie 2995 USD. Uaktualnienie z dowolnej wersji NFS do NetWare NFS Services 3.0 kosztuje 1590 USD.

Więcej informacji na temat NetWare NFS 3.0 można znaleźć pod adresem: www.novell.com/products/nfs/details.html

Novell Polska:

Tel. (22)620 39 79

Fax. (22)620 31 03

www.novell.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200