Jean-François Fallacher za Bruno Duthoit w Orange Polska

Jean-François Fallacher 1 maja zastąpi Bruno Duthoit na stanowisku Prezesa Zarządu Orange Polska.

W dniu 4 lutego 2016 r. Rada Nadzorcza Orange Polska, biorąc pod uwagę wygaśniecie w dniu 12 kwietnia 2016 r. mandatu Prezesa Zarządu pana Bruno Duthoit, zdecydowała o powołaniu go na kolejną kadencję. Jednocześnie Pan Bruno Duthoit poinformował Spółkę, że zamierza przyjąć propozycję Grupy Orange objęcia od 1 maja 2016 roku stanowiska zastępcy Dyrektora Wykonawczego Grupy Orange ds. Europy, odpowiedzialnego za Europę Centralną raportującego bezpośrednio do pana Gervais Pellissier, Wiceprezesa Grupy Orange oraz Dyrektora Wykonawczego Grupy Orange ds. Europy. W związku z powyższym pan Bruno Duthoit złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska Prezesa Zarządu Spółki ze skutkiem na koniec dnia 30 kwietnia 2016 roku. Następnie w tym samym dniu tj. 4 lutego 2016 r. Rada Nadzorcza Orange Polska powołała pana Jean-François Fallacher na stanowisko Prezesa Zarządu Orange Polska ze skutkiem na dzień 1 maja 2016 roku.

- "W ciągu ostatnich lat, podczas których Bruno Duthoit kierował Orange Polska, zrealizowano wiele kluczowych działań dla długoterminowego rozwoju firmy. Rozpoczęły się na szeroką skalę inwestycje w Internet światłowodowy, firma pozyskała częstotliwości, dzięki którym zdecydowanie zwiększy dostępność mobilnego Internetu LTE. Zapoczątkowano zmiany, których celem jest cyfryzacja firmy, uczynienie z niej organizacji zdolnej do szybkiego reagowania na zmieniający się rynek i oczekiwania klientów. Klienci są w centrum wszystkich działań firmy, by mogła ona jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Wyraźnie zwiększyła się skala oszczędności kosztowych. Firma rozwinęła swoją działalność o nowe obszary wdrażając Orange Finanse i Orange Energia. Dziękuję Bruno Duthoit za jego ogromne zaangażowanie i życzę sukcesów w realizacji nowych wyzwań" – powiedział Maciej Witucki, przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska

Zobacz również:

  • Płace CEO biją rekordy. Szef Apple'a nawet nie w Top 5
  • Nowe technologie są koniecznym warunkiem rozwoju

-"Grupa Orange jest dumna, że posiada światowej klasy oraz wyróżniający się sukcesami zespół zarządzający operacjami firmy w Europie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy ogłosić dzisiejsze zmiany, które promują rozwój istniejącego zespołu oraz wzmacniają synergię naszej działalności w całej Europie. Jestem szczególnie zadowolony, że Bruno Duthoit będzie teraz pracował u mojego boku, jako mój zastępca odpowiedzialny za Europę Centralną. Cieszymy się, że będziemy mogli korzystać z jego bogatego doświadczenia w ramach Grupy, w szczególności zdobytego w Orange Polska. Mam pełne zaufanie do zespołu zarządzającego działalnością w Europie i oczekuję dalszych sukcesów w nadchodzących latach"– powiedział Gervais Pellissier.

Jean-François Fallacher za Bruno Duthoit w Orange Polska

Jean-François Fallacher

Jean-François Fallacher

Urodzony w 1967r. jest prezesem spółki Orange Romania, wiodącego operatora komórkowego na rumuńskim rynku, od 2011 roku. Orange Romania ma ponad 10 milionów klientów – połowę dorosłych obywateli Rumunii – oraz zatrudnia 3.000 osób.

Wcześniej, przez 20 lat, Jean-François Fallacher pełnił kluczowe funkcje w Grupie Orange, ostatnio jako prezes Sofrecom, należącej do grupy międzynarodowej spółki konsultingowej oraz w Holandii jako dyrektor operacyjny w spółce Wanadoo, dostawcy usług internetowych, a także zarządzając marketingiem segmentu B2B w EuroNet Internet.

Jean-François ma rozległą wiedzę na temat rynku telekomunikacyjnego w zakresie zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych, zdobyrą na różnych europejskich rynkach.

Absolwent kierunków inżynieryjnych na École Polytechnique, École Nationale Supérieure des Télécommunications w Paryżu oraz programu Rozwoju Biznesu Międzynarodowego w ESSEC Business School, Jean-François zdobywał doświadczenie w okresie ekspansji Internetu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200