Java w domu

Metrowerks oferuje narzędzia do tworzenia aplikacji w PersonalJava.

Metrowerks oferuje narzędzia do tworzenia aplikacji w PersonalJava.

Tworzenie aplikacji do urządzeń powszechnego użytku wyposażonych w lub do zastosowań przemysłowych, takich jak przenośne urządzenia pomiarowe i sieciowe, układy automatyki czy telefony bezprzewodowe, stanowi poważne wyzwanie - zarówno programistyczne, jak i finansowe. Nie wystarcza PC z tanim pakietem programistycznym. Trzeba zakupić kosztowny, specjalizowany emulator używanego mikroprocesora (na rynku jest co najmniej kilkadziesiąt typów) oraz zestaw programistyczny przystosowany do tworzenia kodu tego procesora. Typowy koszt takiego zestawu to kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Opracowanie specyfikacji PersonalJava i dostępność maszyn wirtualnych Java do wbudowania umożliwia znaczne zredukowanie kosztów. Jest też bodźcem do przejścia na programowanie w języku trzeciej generacji Java, zamiast programować w asemblerze, jak to się zwykle robi. Licencję na używanie w swoich produktach PersonalJava wykupiło już ponad 1300 firm, zajmujących się tworzeniem narzędzi i aplikacji na rynek urządzeń wbudowanych. W sprzedaży już pojawiło się kilka zestawów programistycznych do tworzenia aplikacji wbudowanych w Javie, np. Personal JWorks firmy Wind River Systems czy Jeode firmy Insignia Solutions. Teraz również ma je w ofercie firma Metrowerks, która dostarcza pakiet programistyczny do szybkiego tworzenia aplikacji w PersonalJava. Metrowerks jest producentem zestawów programistycznych IDE ogólnego przeznaczenia do w C/C++ i Java.

Zestaw CodeWarrior PersonalJava Platform Edition 1.0 zawiera środowisko programistyczne RAD dostosowane do bibliotek graficznych Sun AWT (Abstract Windowing Toolkit) i Swing, emulator środowiska PersonalJava, kompilator Java, program JavaCheck do stwierdzania zgodności stworzonego programu ze specyfikacją PersonalJava, debugger i wzorce aplikacji. Program pozwala na opracowanie zarówno apletów Java do załadowania z sieci, samodzielnych aplikacji wbudowanych w urządzenie, jak i komponentów JavaBeans. Wykrywanie ewentualnych błędów ułatwia debugger, a do testowania aplikacji dostępny jest emulator środowiska PersonalJava. Program umożliwia również deasemblację gotowych apletów i aplikacji w celu wprowadzenia ewentualnych zmian w produkcie, do którego nie mamy kodu źródłowego.

Współpracuje z systemami kontroli wersji Merant PVCS i Microsoft SourceSafe.

--------------------------------------------------------------------------------

CodeWarrior PersonalJava 1.0

Producent: Metrowerks

Platformy: wszystkie 32-bitowe Windows, , Sun Solaris

Cena: 549 USD


TOP 200