Java i Internet

SAP AG zaprezentował kilka nowych elementów i funkcji w systemie R/3, a także przedstawił plany rozwoju firmy.

SAP AG zaprezentował kilka nowych elementów i funkcji w systemie R/3, a także przedstawił plany rozwoju firmy.

Nowości zaprezentowane podczas konferencji TechEd, odbywającej się w Las Vegas, mają odzwierciedlać dążenie SAP AG do uczynienia R/3 pakietem łatwiejszym w użytkowaniu i integracji z innymi aplikacjami stosowanymi w firmach.

Kolej na XML

Przedstawiciele SAP poinformowali o zamiarze wykorzystywania języka XML (Extensible Markup Language) jako formatu wymiany danych w ramach podstawowej architektury systemu R/3, nazwanej Business Framework. XML jest językiem pozwalającym na definiowanie typu określonego zbioru danych lub rodzaju dokumentu. Konieczne jest to do prawidłowej wymiany danych z innymi pakietami. XML zapewnia metodę odpowiedniego formatowania wiadomości przesyłanych np. między serwerem a klientem sieciowym, bez konieczności upewnienia się, że strona odbierająca wiadomość już dysponuje jakimikolwiek informacjami na temat formatu i typu przesyłanych danych. XML znajdzie zastosowanie w komunikacji przy użyciu interfejsów, takich jak np. BAPI (Business Application Programming Interface), zawierających definicje rzeczywistych obiektów typu "klient", "zamówienie sprzedaży" itd. Pierwszą z aplikacji działających z XML będzie Business-to-Business Procurement, służąca do przetwarzania zamówień, wchodząca w skład rozwiązania dla łańcuchów dostaw - SAP Scope.

Z Microsoftem i IBM

Wspólnie z Microsoftem SAP poinformował, że aplikacje napisane przy użyciu Microsoft Visual Studio 6.0 można integrować z jego architekturą Business Framework, czego efektem będzie uzyskanie dostępu przez użytkowników Visual Studia do kompletnej biblioteki obiektów i interfejsów BAPI SAP. Wynikiem współpracy obu firm jest również umożliwienie logowania się do systemów NT i R/3 przy użyciu jednego hasła, a także administrowanie z wykorzystaniem konsoli Microsoft Management Console. Kolejnym narzędziem, które ma pełniej współpracować z elementami architektury R/3, jest IBM VisualAge for Java. To środowisko programowania także uzyska pełny dostęp do BAPI. SAP zamierza wprowadzić na rynek dodatkowe elementy interfejsów BAPI (plug-ins) dla m.in. Microsoft Outlook, Exchange, Lotus Notes i Domino.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200