Jakie produkty Apple może zaprezentować podczas WWDC 2023

Apple rozesłało już zaproszenia na Worldwide Developer Conference - najważniejszą konferencję firmy przeznaczoną dla programistów.

Apple kontynuuje swoją tradycję. Firma rozesłała zaproszenia na konferencję WWDC, która w tym roku rozpocznie się 5 czerwca. WWDC - Worldwide Developer Conference to coroczna konferencja przeznaczona dla deweloperów, podczas której firma Apple prezentuje nowe wersje systemów operacyjnych oraz pokazuje jak wykorzystać najnowsze narzędzia programistyczne w praktyce.

Zaproszenie na konferencję Apple WWDC 2023
Źródło: apple.com

Zaproszenie na konferencję Apple WWDC 2023

Źródło: apple.com

Historycznie WWDC wykorzystywane było również do debiutu różnego rodzaju sprzętu. W 2019 roku zaprezentowano aktualną generację Maca Pro. Jest to aktualnie jedyny nadal sprzedawany przez Apple komputer wyposażony w układy firmy Intel.

Zobacz również:

  • iPhone 15 najszybciej taniejącym smartfonem od Apple w historii
  • MacBook Air 15 zaskakująco dobrym laptopem biznesowym
  • Vision Pro to początek - Apple szykuje tanie gogle VR

Podczas czerwcowej konferencji możemy zobaczyć zupełnie nowego Maca Pro wyposażone w hiperwydajne układy z rodziny Apple Silicon. O nowy Macu Pro mówi się już od ponad dwóch lat, ale firma Apple nadal nie zdecydowała się na premierę komputera. Aktualna generacja produkowana jest w specjalnie przygotowanym zakładzie produkcyjnym w Stanach Zjednoczonych.

Korzystając z okresu wakacyjnego firma Apple może zaprezentować również 15-calowego MacBooka Air. Byłby to pierwszy tak duży komputer z rodziny Air. Model ten pozycjonowany ma być głównie dla użytkowników domowych oraz uczniów i studentów, którzy właśnie w wakacje poszukiwać będą nowego sprzętu do nauki. MacBooka Air z większym 15-calowym ekranem prawdopodobnie otrzyma taką samą specyfikację techniczną jak MacBook Air 13 wyposażony w układy Apple M2.

Ostatnia nowością, która możemy zobaczyć podczas konferencji WWDC 2023 będzie komputer Mac Studio, którego aktualna generacja korzysta z procesorów Apple M1, podczas gdy na rynku znajdują się już nowsze układy Apple M2.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200