Jaki telefon wybrał Bill Gates? Założyciel Microsoftu ceni innowacje

Bill Gates pochwalił się swoim prywatnym smartfonem. Założyciel Microsoftu nie korzysta z urządzenia produkowanego przez giganta z Redmond, ale jest smartfonem nie jest również iPhone. Bill Gates podszedł do sprawy bardzo praktycznie i wybrał praktyczne urządzenie firmy, z którą Microsoft coraz bliżej współpracuje.

Microsoft jest jedną z największych, najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych firm technologicznych na całym świcie. Billowi Gatesowi udało się zbudować imperium, na którym polega większość producentów sprzętu komputerowego. W portfolio giganta z Redmond znajdziemy najpopularniejszy na świecie system operacyjny dla komputerów, dużą usługę chmurową oraz najpopularniejszy pakiet biurowy.

Z jakiego smartfona korzysta założyciel Microsoftu?
Źródło: microsoft.com

Z jakiego smartfona korzysta założyciel Microsoftu?

Źródło: microsoft.com

Microsoft ma jednak skazę na swoim wizerunku. Firmie nigdy nie udało się odnieść sukcesu na rynku urządzeń mobilnych, który został zdetronizowany przez iPhone'a. Od czasu premiery pierwszej generacji w 2007 roku, rola Microsoft na rynku mobilnym systematycznie malała.

Zobacz również:

  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów
  • Platforma X na Androida z nową funkcją

Gigant z Redmond posiada w swojej ofercie urządzenie pracujące na Androidzie, które może służyć jako telefon komórkowy - Surface Duo, ale sprzęt ten nie jest wykorzystywany przez prezesa firmy Microsoft.

W ramach cyklu Ask Me Anything zorganizowanego na Reddicie, Bill Gates odpowiadał na pytania publiczności. Miliarder zdradził, że jego smartfonem wcale nie jest Surface Duo 2.

Bill Gates nie korzysta również z iPhone'a. Jego codziennym smartfonem jest topowy Samsung - model Galaxy Z Fold 4. Bill Gates przyznał, że urządzenie zostało mu podarowane w prezencie przez samego prezesa Samsunga - Jay Y. Lee. Gates dopowiedział, że korzysta na nim ze wszystkich aplikacji Microsoftu, a duży składany ekran spowodował, że porzucił korzystanie tabletów.

Założyciel Microsoft korzysta z telefonu Samsunga również z powodów biznesowych. Koreański producent coraz silniej współpracuje z Microsoftem, a firma Billa Gatesa rekomenduje smartfony firmy Samsung jako urządzenia do obsługi wszystkich aplikacji mobilnych ekosystemu Microsoft na urządzeniach mobilnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200