Jak wybrać najlepszy model bezpieczeństwa dla organizacji?

W czasie konferencji Security First CEE Cezary Wieczorek, Vice President, Cloudware Polska mówił m.in. o tym, jak właściwie podejść w praktyce do zarządzania tożsamością i dostępem i pod jakim kątem oceniać dostępne narzędzia.

Jak wybrać najlepszy model bezpieczeństwa dla organizacji?

Fot. Pixabay

„W obecnych czasach podczas pracy z klientem najczęściej identyfikujemy cztery główne wyzwania dla bezpieczeństwa systemów IT. Pierwsze - zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom zdalnym. Drugie - zabezpieczenie klientów. Trzecie - bezpieczeństwo kont adminów. Czwarte - urządzenia mobilne. To pociąga za sobą zabezpieczenie licznych systemów i aplikacji” - tłumaczył Cezary Wieczorek w rozmowie z Wandą Żółcińską podczas konferencji Security First CEE.

Zobacz całą rozmowę:https://youtu.be/ZIer6vEPJuo

Bezpieczeństwo jest kluczowe. W dzisiejszych czasach firmy przyjmują zasadę zero-trust, co oznacza konieczność zabezpieczenia absolutnie wszystkiego - urządzeń i połączeń. Cezary Wieczorek przypomniał też, że najczęściej atakowane przez cyberprzestępców są konta administratorów. Z pomocą przychodzi automatyzacja, ponieważ nawet nie kosztowne, co wręcz niemożliwe jest zrobienie tego wszystkiego manualnie. Nawet taki drobiazg jak tracenie czasu na wymyślanie haseł oznacza utratę produktywności, a najczęściej atakowane przez cyberprzestępców są konta uprzywilejowane. Zarazem bardzo ważnym elementem jest odpowiednie dostosowanie rozwiązań do specyficznych potrzeb organizacji, jej wielkości i sposobu pracy oraz posiadanych rozwiązań IT, on-premise i/lub w chmurze. Jako przykład nowoczesnego narzędzia do zarządzania tożsamością i dostępem, które podnosi poziom bezpieczeństwa całej organizacji i zapewnia wysoki poziom niezawodności można wymienić IBM Cloud Pak for Security.

Zobacz również:

  • Mobilne Data Center – inny poziom rozwiązań storage
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200