Jak ukraść muzykę z... Napstera

Czy użytkownicy muzycznego sklepu online Napster znaleźli sposób na nieautoryzowane kopiowanie pobieranych stamtąd plików? Rewelacje o możliwościach obejścia cyfrowych zabezpieczeń Napstera już krążą po Internecie.

Portalhttp://Engadget.com np. informuje, że można tego dokonać przez podłączenie do odtwarzacza Winamp wtyczki Output Stacker, która umożliwia konwertowanie zabezpieczonych plików muzycznych Windows Media Audio do formatu WAV, umożliwiającego kopiowanie i nagrywanie na CD.

Przedstawiciele serwisu Napster nie wydają się jednak być poruszonymi tymi rewelacjami. "Standard cyfrowego zarządzania prawami autorskimi DRM jest nienaruszony. Ludzie po prostu zgrywają dźwięk bezpośrednio z karty dźwiękowej. Całe zamieszanie wynika najprawdopodobniej z faktu, iż marka Napster jest szeroko znana i dobrze rozponawalna w środowisku internautów" - informuje rzeczniczka firmy i dodaje, że praktyka ta nie jest niczym nowym i nie stanowi naruszenia prawa.

Więcej o serwisie Napster pisaliśmy w tekstach Napster To Go - sklep online w odtwarzaczu przenośnym oraz Napster: 270 tysięcy subskrybentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200