Jak to robi Dell

Przychód koncernu w I kw. wyniósł aż 9,5 mld USD co oznacza 18% wzrost wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. Najlepszy w historii kwartalny wynik finansowy Dell zawdzięcza wzrostowi sprzedaży serwerów z procesorami Intela i systemów pamięci masowych.

W I kw. finansowym zamkniętym oficjalnie 2 maja br. Dell wypracował 598 mln USD zysku netto. W tym samym okresie ubiegłego roku firma zarobiła 457 mln USD. Zarząd koncernu utrzymuje, że początek roku przyniósł wzrost sprzedaży w zakresie wszystkich linii produktowych. Nadspodziewanie dobrze sprzedawały się intelowskie serwery i systemy pamięci masowych, których znaczą część Dell oferuje pod własna marką. W tych segmentach firma zanotowała wzrost - odpowiednio - o 40% i 65%. Struktura przychodów koncernu w I kw. wyglądała następująco: 53% - komputery i urządzenia peryferyjne, 27% - komputery przenośne, 20% - rozwiązania korporacyjne.

W II kw. finansowym Dell spodziewa się odnotować 15% wzrost przychodów do ok. 9,7 mld USD. Podobny wynik prognozują firmie analitycy.

Zobacz również:

  • Aplikacja mObywatel oferuje małym firmom nową usługę
  • PCIe 6.0 oraz 7.0 opóźnione
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200