Jak sobie poradzić w przypadku wystąpienia problemów z aktualizowaniem systemu Windows 10?

Wczoraj pisaliśmy o tym, że NSA (National Security Agency; amerykańska agencja bezpieczeństwa narodowego) wykryła w systemie Windows 10 groźną podatność i na wieść o tym MIcrosoft opracował w nagłym trybie likwidującą ją poprawkę oraz wezwał użytkowników do jak najszybszego zaktualizowania systemu. Problem w tym, że niektórzy użytkownicy mają z tym kłopoty.

Okazuje się, że szereg użytkowników twierdzi iż próba automatycznego zaktualizowania systemu Windows 10 wersja 1903 i Windows 10 wersja 1909 (chodzi o opublikowaną w tym tygodniu we wtorek zbiorczą aktualizację systemu Windows 10, która zawiera łatę likwidującą wspomnianą podatność) kończy się niepowodzeniem i komputer wyświetla informację o błędzie.

A sprawa jest pilna gdyż chodzi o tu o lukę w zabezpieczeniach systemu Windows 10, która pozwala hakerom instalować w pamięci komputera złośliwe oprogramowanie, które pomaga im przejąć kontrolę nad całym komputerem. Nie wdając się w szczegóły jest to możliwe dzięki temu, że oprogramowanie to potrafi udawać podpis cyfrowy zaufanego dostawcy. Dlatego system Windows 10 powinien być bezwzględnie zaktualizowany.

Zobacz również:

Jak sobie zatem poradzić, gdy próba automatycznego zainstalowania wspomnianego zbiorczego pakietu bezpieczeństwa kończy się niepowodzeniem. Należy wtedy operację tę wykonać ręcznie.

Aby to zrobić wchodzimy na stronę "Wykaz usługi Microsoft Update" (www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx) i w polu widocznym po prawej stronie wpisujemy wyrażenie KB4528760, a następnie klikamy polecenie „Wyszukaj”.

Wtedy pojawi się lista zawierająca wiele wersji pakietu, każda przeznaczona dla innej platformy sprzętowe. Zaznaczamy interesującą nas wersję i klikamy przycisk pobierz”, po czym uruchamiamy czyli instalujemy pakiet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200