Jak skutecznie ochraniać cyfrowy świat

Wobec kluczowych wyzwań organizacji w zakresie cyberbezpieczeństwa tradycyjne podejścia i rozwiązania przestały wystarczać. Hybrydowy model pracy, przyspieszająca cyfryzacja, zmieniające się środowiska IT, a do tego coraz bardziej wyrafinowane ataki sprawiają, że potrzebna jest nowa strategia, która dzięki kompleksowemu podejściu zapewni wysoki poziom ochrony w skali całej infrastruktury – i o tym właśnie będzie mowa podczas konferencji Fortinet Security Day 2022.

Jak skutecznie ochraniać cyfrowy świat

Zapraszamy na Fortinet Security Day

Krajobraz cyberzagrożeń ciągle się zmienia. Podobnie jak nieustannie ewoluują firmowe środowiska IT, które obecnie znacznie wykraczają poza centra danych obejmując chmurę obliczeniową, jak również systemy OT. Wszystko to sprawia, że osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo cyfrowe organizacji muszą cały czas mierzyć się z nowymi wyzwaniami i poszukiwać nowych rozwiązań. Podczas konferencji Fortinet Security Day 2022 będzie można usłyszeć i zobaczyć, jak skutecznie sobie z tym poradzić.

Jedna z pierwszych prezentacji będzie dotyczyć tego, jak technologie takie jak ZTNA, SASE czy SWG pomagają ograniczać ryzyko włamań z wykorzystaniem wykradzionych poświadczeń – to obecnie nasilający się trend. Pandemia znacznie przyspieszyła zmiany sposobu pracy, a zdalne wykonywanie obowiązków zaczęło być traktowane w wielu firmach jako standard. Popularny obecnie hybrydowy model pracy przyniósł wiele korzyści, ale także wzrost liczby skutecznych ataków, których źródłem są właśnie skradzione poświadczenia.

Zobacz również:

  • Inteligentna giełda – świat się kończy czy zaczyna?
  • Wydatki na chmurę wzrosną w tym roku

Inne wyzwanie pośrednio związane z pracą zdalną to ewolucja sieci teleinformatycznych i nowe zadania dla specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Pracownicy, którzy chcą wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca potrzebują aplikacji, a te – elastycznych sieci o wysokiej przepustowości. Podczas prezentacji eksperci Fortinet opowiedzą jak oferowane przez nich rozwiązania pomagają tworzyć bezpieczne sieci – od najmniejszych po największe - które odpowiadają na największe obecnie zagrożenia.

Same aplikacje także potrzebują szczególnej ochrony. Idealnie jeśli bezpieczeństwo jest w nie wbudowywane od początkowych etapów ich tworzenia. Podczas konferencji zostaną poruszone kwestie optymalnego zabezpieczania aplikacji – zarówno klasycznych, jak i tych nowoczesnych.

Szczególnym zagadnieniem w agendzie menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo są środowiska OT. Nie można na nie przełożyć w prosty sposób mechanizmów znanych w świecie IT, dlatego jedna z prezentacji będzie poświęcona optymalnej równowadze między bezpieczeństwem a dostępnością oraz systemami zabezpieczeń, które najlepiej ją wspierają.

Ponadto eksperci Fortinet opowiedzą o nowej rzeczywistości cyberataków i zaawansowanych technikach zabezpieczeń, które zapewniają wyższy poziom ochrony, w tym m.in. o mechanizmach opartych o sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, o systemach EDR, które pozwalają na wykrywanie anomalii na podstawie cech aplikacji, NDR – analizujących ruch sieciowy czy też UEBA – bazujących na analizie zachowań użytkowników. Przedstawią także rozwiązania SIEM i SOAR, które pozwalają namierzać działania towarzyszące aktualnie trwającym infekcjom oraz neutralizować zagrożenia.

Nie zabraknie również przykładów wdrożeń u klientów, z jakimi wyzwaniami się mierzyli i jak sobie z nimi poradzili dzięki rozwiązaniom Fortinet.

Propozycja Fortinet ma unikalny charakter ze względu na swoją kompleksowość. Firma proponuje holistyczną wizję ochrony całego cyfrowego świata. Architektura Fortinet Security Fabric, obejmuje użytkowników, urządzenia i dane, składa się ona z wielu współpracujących ze sobą elementów, które zapewniają m.in. pełen obraz i pogłębione informacje dotyczące całej powierzchni ataku, inteligentne mechanizmy analityczne, które pozwalają działać prewencyjnie oraz automatyzację, która przyspiesza i zwiększa wydajność operacji.

Właśnie wokół tego kompleksowego podejścia, z uwzględnieniem specyfiki najważniejszych obszarów IT oraz kluczowych technologii, które pozwalają je wdrażać będzie koncentrowała się konferencja Security Day 2022. Na koniec gość specjalny - ratownik medyczny Karol Bączkowski z firmy Medikon, który opowie i pokaże czym jest poczucie bezpieczeństwa z perspektywy zawodowca na co dzień ratującego ludziom życie.

Jeśli chcecie poznać najbardziej aktualne wyzwania cyberbezpieczeństwa, dowiedzieć się jak chronić Waszą organizację, jak robią to inne przedsiębiorstwa i jak architektura Fortinet Security Fabric może Wam w tym pomóc, zapraszamy na Fortinet Security Day 2022.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200