Jak najtaniej dzwonić za granicą

W ramach toczącej się w Unii dyskusji o cenach roamingu komórkowego, organizacja GSM Association uruchomiła serwis internetowy informujący o zasadach korzystania z roamingu i stawkach za tego typu połączenia obowiązujących w sieciach z 25 europejskich państw.

Jak najtaniej dzwonić za granicą
W serwisiehttp://www.roaming.gsmeurope.org udostępniono interaktywną porównywarkę cen usług roamingowych. Wystarczy wybrać swój kraj i operatora (z uwzględnieniem systemu prepaid/abonament) oraz państwo w jakim będzie się korzystać z telefonu podczas podróży. System poda nam ceny najtańszych usług (rozmowa/SMS) w różnych wariantach w kilku przykładowych sieciach komórkowych w docelowym kraju. Na potrzeby szacunków przyjęto rozmowę realizowaną z telefonu komórkowego na stacjonarny, trwającą 2 minuty.

W przypadku Polski serwis uwzględnia na razie tylko oferty dla użytkowników sieci Era i Orange, ale - wedle zawartej w nim informacji - lada chwila będzie obejmować także usługi Plus GSM.

Serwis uruchomiony przez europejskie ramie GSM Association ma oczywiście charakter poglądowy i zapewne nie uwzględnia wszystkich możliwych ofert czasowych i promocji. Według twórców jest on jednak bardziej funkcjonalny i aktualny od podobnej witryny uruchomionej niedawno z inicjatywy Komisji Europejskiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200