Jak dobrać system zarządzania firmą

Na bazie doświadczeń redakcji wydawnictwa IDG Poland powstał serwis Centrum Aplikacji Biznesowych, który umożliwia szybkie dobranie rozwiązań ERP, CRM lub BI do specyfiki i wymagań firmy.

Współczesne firmy nie mogą narzekać na brak wyspecjalizowanych narzędzi, które służą do zarządzania zasobami organizacji i wspierają procesy decyzyjne. Tego typu rozwiązań jest obecnie tak wiele, że ich różnorodność może być niekiedy poważnym problemem. Jak spośród setek produktów o zbliżonych możliwościach wybrać ten jeden, idealnie pasujący do danego przedsiębiorstwa?

Z pomocą może przyjść Centrum Aplikacji Biznesowych Computerworld, udostępniane na naszej stronie internetowej. Użytkownik musi tylko wybrać, jaki typ aplikacji do zarządzania firmą go interesuje (ERP, CRM lub BI), a następnie w specjalnym kreatorze odpowiada na szereg pytań (10 w przypadku CRM i BI, 12 – przy ERP). Warto to zrobić uważnie, podając możliwie dokładne odpowiedzi na pytania i precyzyjnie definiując np. pożądane funkcje poszukiwanego oprogramowania – im więcej konkretnych danych zostanie podanych na tym etapie, tym skuteczniej CAB będzie w stanie dobrać rozwiązanie idealne do potrzeb danej firmy.

Zobacz również:

  • Salesforce zainwestuje 500 milionów dolarów w generatywną AI
  • Salesforce otrzyma nowe algorytmy napędzane AI

Podczas przechodzenia przez kolejne kroki warto przez cały czas śledzić informację wskazującą liczbę spełniających wymagania systemów (znajduje się ona poniżej okna wyboru odpowiedzi). Często po wybraniu nietypowego kryterium, liczba spełniających wymagania systemów, może ulec znacznemu zmniejszeniu – warto mieć to na uwadze. Oczywiście, jeśli w trakcie korzystania z kreatora użytkownik stwierdzi, że już wie, jaki system chce wybrać, to w dowolnym momencie może zakończyć wpisywanie odpowiedzi i przejść do listy systemów spełniających wskazane kryteria.

Finalnym etapem działania kreatora jest właśnie wyświetlenie listy zawierającej produkty spełniające wymagania wskazane przez użytkownika i pasujące do specyfiki organizacji i działalności jego firmy. Oczywiście, od razu możliwe jest również wyświetlenie szczegółowych informacji o danym systemie lub systemach. Co ważne, stworzoną listę można wyeksportować, korzystając z opcji Pobierz plik csv z wybranymi systemami. Dzięki temu dane można zachować, np. w celu późniejszego przeanalizowania lub udostępnienia współpracownikom.

Kreator doboru systemu zarządzania firmą to nie jedyna funkcja Centrum Aplikacji Biznesowych – serwis stanowi również kompendium wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach do zarządzania organizacją. Przygotowaliśmy w nim sekcję, w której szczegółowo opisano funkcje i zastosowania takiego oprogramowania, a także kompletny katalog produktów CRM, ERP i BI, zawierający opisy produktów oraz profile producentów. Więcej informacji: cab.idg.pl.

Jak dobrać system zarządzania firmą
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200