Jak czytać dyskietki Mac na PC?

Posiadacze komputerów Mac już od dawna mogli przy użyciu programu Apple File Exchange kopiować zbiory z dyskietek sformatowanych w DOS.

Posiadacze komputerów Mac już od dawna mogli przy użyciu programu Apple File Exchange kopiować zbiory z dyskietek sformatowanych w DOS. Obecnie dzięki programowi Mac-to-DOS firmy PLI (Peripherial Land Inc.) jest to możliwe w drugą stronę. Aby to uczynić musimy pracować pod kontrolą DOS-u 3.2 lub wyższej i posiadać stację dysków 3.5", 1.44 MB. Po zainstalowaniu programu Mac-to-DOS na PC, możemy włożyć do stacji dysków sformatowaną zgodnie z Mac dyskietkę 1.44 MB i kopiować z niej zbiory bez dodatkowych kabli czy oprzyrządowania. Dotyczy to dyskietek 1.44 z tzw. napędu Super Drive. Komputery Mac posiadają jeszcze dyski formatowane na 400 i 800 MB. Tych niestety nie można odczytać w wyżej opisany sposób. Program Mac-to-DOS kosztuje 139 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200